Zamknij
REKLAMA

Owczary. Gmina inwestuje w "mieszkanie chronione"

22:02, 13.09.2021 | Kamil Kwiatkowski
Skomentuj
REKLAMA

Gmina Sękowa w sierpniu 2021 roku uzyskała dotację w wysokości 511 583,94 zł. z Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach Bezzwrotne wsparcie budownictwa z Funduszu Dopłat na utworzenie mieszkania chronionego.

Zgodnie z wymaganiami określonymi w ustawie o pomocy społecznej, każda gmina powinna posiadać mieszkanie chronione, przeznaczone w szczególności dla osób z zaburzeniami psychicznymi, osoby opuszczającej rodzinę zastępczą, placówkę opiekuńczo-wychowawczą, młodzieżowy ośrodek wychowawczy, zakład dla nieletnich, a także cudzoziemcowi, który uzyskał w Polsce status uchodźcy lub ochronę uzupełniającą. Mieszkanie chronione jest formą pomocy społecznej przygotowującą osoby tam przebywające, pod opieką specjalistów, do prowadzenia samodzielnego życia albo zastępującą pobyt w placówce zapewniającej całodobową opiekę.

Mieszkanie chronione usytuowane będzie w budynku komunalnym w miejscowości Owczary, gdzie do niedawna prowadzony był sklep spożywczy. Wartość przebudowy budynku pod potrzeby mieszkania została ostatecznie ustalona w przetargu na kwotę 637 tys. zł. Ofertę o tej wartości złożyła Firma Handlowo – Usługowo – Wytwórcza „ELBUD-2” s.c, która wykona niezbędne prace modernizacyjne. Budynek będzie wyposażony w instalację fotowoltaiczną oraz pompę ciepła.

Przebudowa budynku w Owczarach jest jednocześnie współfinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu „Bliżej samodzielności”. Termin oddania mieszkania do użytku ustalono na drugi kwartał 2022 roku.

Nazwa zadania: PRZEBUDOWA WRAZ ZE ZMIANĄ SPOSOBU UŻYTKOWANIA POMIESZCZEŃ NA MIESZKANIA CHRONIONE DLA MIESZKAŃCÓW GMINY SĘKOWA W BUDYNKU UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ Z CZĘŚCIĄ MIESZKALNĄ NA DZ. NR 169 W OWCZARACH, W GMINIE SĘKOWA

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

RockyRocky

5 2

Ma tam mieszkać Janosik z Owczar. 19:49, 14.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KozakKozak

13 0

637 tysięcy ? Kto Wam robi Estimates ? To lekka przesada !
A zasięgu w gminie brak ! Sklepów spożywczych brak. To rzekomo gmina przyjazna turystom. 12:26, 15.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%