W I Liceum Ogólnokształcącym im. Marcina Kromera w Gorlicach odbyło się wyjątkowe wydarzenie edukacyjne pod nazwą „Śladami Mistrzów – Kromer AI Masters”, poświęcone nowoczesnym technologiom oraz rozwojowi sztucznej inteligencji. Spotkanie zgromadziło licznych uczniów, absolwentów oraz przedstawicieli lokalnego środowiska samorządowego. Gospodarzem wydarzenia była jedna z najstarszych i najbardziej renomowanych szkół średnich w powiecie gorlickim – I LO im. Marcina Kromera.
Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli prof. Marta Kwiatkowska oraz Jarosław Królewski – wybitne osobowości świata nauki i nowych technologii.
Prof. Marta Kwiatkowska to światowej sławy informatyk i badaczka związana z Uniwersytetem Oksfordzkim. W swoim wykładzie przedstawiła najważniejsze wyzwania związane z rozwojem sztucznej inteligencji, bezpieczeństwem systemów informatycznych oraz znaczeniem badań naukowych dla współczesnego świata. Uczestnicy mieli okazję poznać kulisy pracy naukowej na najwyższym światowym poziomie oraz dowiedzieć się, jak odpowiedzialnie rozwijać technologie oparte na AI.
Drugim prelegentem był Jarosław Królewski – przedsiębiorca technologiczny, informatyk, współzałożyciel i prezes firmy Synerise oraz absolwent gorlickiego „Kromera”. Podczas swojego wystąpienia mówił o praktycznych zastosowaniach sztucznej inteligencji w biznesie, analizie danych oraz procesach podejmowania decyzji. Podkreślał również znaczenie przedsiębiorczości, odwagi w realizacji ambitnych celów oraz ciągłego rozwijania kompetencji cyfrowych.
W wydarzeniu uczestniczyli samorządowcy z powiatu gorlickiego, przedstawiciele instytucji publicznych, absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera, a także uczniowie szkół średnich z całego powiatu gorlickiego. Spotkanie stało się okazją do wymiany doświadczeń, inspirujących rozmów oraz dyskusji o przyszłości edukacji i nowych technologii.
Organizatorzy podkreślali, że celem projektu „Kromer AI Masters” jest przybliżanie młodzieży najnowszych osiągnięć nauki i technologii poprzez bezpośredni kontakt z wybitnymi ekspertami. Wykłady spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników, którzy mieli możliwość zadawania pytań oraz poznania ścieżek kariery osób odnoszących sukcesy na arenie międzynarodowej.
Wydarzenie potwierdziło, że I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Kromera w Gorlicach pozostaje miejscem otwartym na innowacje i nowoczesną edukację, tworząc przestrzeń do spotkań młodzieży z liderami świata nauki, biznesu i nowych technologii.
::news{"type":"see-also","item":"45431"}
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
Wypadek z udziałem motocyklisty na DK28 w Ropie. Trwa a
Ksiadz juz zacieral rece i mowil na co przeznaczy pieniadze jak dostanie od Rodziny, ale nawet jednak Ksiadz moze sie mylic.
Ministrant
15:51, 2026-06-12
Wypadek z udziałem motocyklisty na DK28 w Ropie. Trwa a
matko zaorac ta miejscowosc czy jak przeciez tam sa same wypadki
marysia
15:49, 2026-06-12
Wypadek z udziałem motocyklisty na DK28 w Ropie. Trwa a
Ochotnicza Straz Pozarna byla, ale nie bylo Ochotniczych Aniolow chyba zaspali.
xxx
15:45, 2026-06-12
Wypadek z udziałem motocyklisty na DK28 w Ropie. Trwa a
Skoro przezyl to znaczy ze jechal zgodnie z przepisami i nie byla potrzebna Sprawiedliwosc z Nieba.
Ekspert
15:41, 2026-06-12
2 0
Gratulacje dla Pana Rafała Wrony - pomysłodawcy i organizatora wydarzenia.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz