Wiadomości z regionu

Zamknij
Zobacz!

Blisko milion złotych na jedną ulicę. Mieszkańcy odczują dużą zmianę [FOTO]

Barbara Ćmiech Barbara Ćmiech 08:42, 16.04.2026 Aktualizacja: 08:42, 16.04.2026
Skomentuj Blisko milion złotych na jedną ulicę. Mieszkańcy odczują dużą zmianę [FOTO] fot. Natalia Pacana-Roman / UM Gorlice

Dobiegły końca prace przy kompleksowej przebudowie ulicy Gajowej. Inwestycja, współfinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, ma poprawić bezpieczeństwo i komfort poruszania się mieszkańców.


Zakończyła się modernizacja ulicy Gajowej, która objęła szeroki zakres robót drogowych i infrastrukturalnych. Prace prowadzone były kompleksowo – od przygotowania terenu i rozbiórek, po wykonanie nowej nawierzchni oraz montaż elementów poprawiających funkcjonalność drogi.

W ramach inwestycji wykonano m.in. nowe warstwy jezdni, system odwodnienia, a także oznakowanie i niezbędne elementy infrastruktury drogowej. Dzięki temu odcinek zyskał nie tylko lepszy standard techniczny, ale również większą trwałość.

Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł 980 494,22 zł. Koszty kwalifikowalne oszacowano na 693 855,80 zł, z czego 381 620,00 zł stanowiło dofinansowanie pozyskane w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Oznacza to, że wsparcie pokryło około 55% kosztów kwalifikowanych.

Zrealizowana inwestycja ma bezpośredni wpływ na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zwiększenie dostępności komunikacyjnej w tej części miasta. Nowa infrastruktura ma również usprawnić codzienne poruszanie się zarówno kierowców, jak i pieszych.

Wykonawcą prac była firma PDM Godrom.


::photoreport{"type":"check-for-article","item":"7404"}


Źródło info: UM Gorlice

::news{"type":"see-also","item":"42491"}

::news{"type":"see-also","item":"43098"}

::news{"type":"see-also","item":"41882"}

::addons{"type":"facebook-encouragement"}

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

GorlikGorlik

3 0

Czy faktycznie poprawiono bezpieczeństwo i komfort poruczania się ? Umieszczone zdjęcia zaprzeczją temu : Brak znaków pionowych na skrzyżowaniach ulic (częsta przyczyna wypadków drogowych) - chyba, że są to skrzyżowania równorzędne ? A już pisanie o "komforcie poruszania się mieszkańców" jest komletną bzdurą. Owszem kierowcy mogą jechać szybciej, ale o pieszych całkowicie zapomniano.
pobocza, jeżeli są, to z grubego luznego fruwajacego kamienia, miejscami wąskie, bez szans na poruszanie się z wózkiem dziecięcym. A o poprawie odwodnienia już nie wspomnę.

01:27, 17.04.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%