Zamknij

Tylko u nas! Tak Jarosław Kaczyński w kościele żegnał Barbarę Skrzypek [FOTO]

Piotr BoczońPiotr Boczoń 19:56, 22.03.2025 Aktualizacja: 21:07, 24.03.2025
Foto Gorlice24/ Piotr Boczoń Foto Gorlice24/ Piotr Boczoń

Nabożeństwo pogrzebowe śp. Barbary Skrzypek w Bazylice Mniejszej w Gorlicach rozpoczęło się różańca. Następnie rozpoczęła się koncelebrowana Msza Święta pod przewodnictwem biskupa pomocniczego diecezji przemyskiej bp Krzysztof Chudzio.

W trakcie nabożeństwa, w pierwszej ławce usiadł prezydent Andrzej Duda, a za nim w jednym rzędzie m.in. Jarosław Kaczyński, Marta Kaczyńska, Elżbieta Witek, Mariusz Błaszczak i Barbara Bartuś.

Na samym wstępie Mszy, jak wspomnieliśmy już w poprzednich artykułach prezydent Andrzej Duda wręczył na ręce syna zmarłej pośmiertne odznaczenie Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Kazanie wygłosił ks. Stanisław Ruszel, proboszcz w parafii gorlickiej bazyliki.

Na zakończenie nabożeństwa głos zabrał prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, którego najbliższą współpracowniczką przez trzydzieści lat była śp. Barbara Skrzypek. Stanął obok trumny z jej ciałem i przez około dziesięć minut opowiadał o zmarłej, często łamiącym się głosem.

Była niebywałą pracownicą, w pracy pojawiała się o siódmej rano, bardzo często jeszcze przed tym robiła zakupy.

- wspominał prezes PiS, chwaląc zmarłą za jej duże zaangażowanie w funkcjonowanie partii. Mówił, że "nie udało mi się nigdy spotkać kogoś takiego [jak Barbara Skrzypek - dop. red.]

Jarosław Kaczyński wspomniał też, że jednej rzeczy nigdy sobie nie wybaczy. Mówił w swojej wypowiedzi, że namawiał Barbarę Skrzypek, aby udała się do lekarza, ale nie chciała tego zrobić. Wspominał, że żałuje że nie potrafił jej do tego zmusić, "żeby postąpiła inaczej".

W swojej wypowiedzi nawiązał też do polityki i wiązał ją ze śmiercią swojej wieloletniej współpracowniczki.

To rozstanie tragiczne, niespodziewane, niezasłużone, wynikające ze szczególnych warunków, w jakich dzisiaj żyjemy, z warunków, które można na różne sposoby opisywać, ale mówiąc najkrócej, po prostu Polską dzisiaj rządzą bardzo źli ludzie i ona padła ich ofiarą

- powiedział prezes PiS

Ponieśliśmy wszyscy ogromną stratę 

- wspomniał pod koniec swojej wypowiedzi.

Chwilę później z Bazyliki Mniejszej kondukt pogrzebowy wyruszył na cmentarz parafialny, gdzie spoczęła śp. Barbara Skrzypek.

Uroczystość pogrzebowa miała charakter prywatny, media nie miały wstępu do Bazyliki jak i na część uroczystości na cmentarzu. Tylko u nas zobaczycie zdjęcia z Mszy Świętej pogrzebowej w Bazylice Mniejszej z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Zdjęcia wykonaliśmy w porozumieniu z organizatorami uroczystości pogrzebowej.

Ze względu na odbywającą się dziś uroczystość i uszanowanie rodziny zmarłej wyłączyliśmy możliwość komentowania.

[FOTORELACJANOWA]5449[/FOTORELACJANOWA]

[ZT]32502[/ZT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop

OSTATNIE KOMENTARZE

0%