Zamknij

Cześć, jestem Natalka. Potrzebuję Twojej pomocy, by postawić pierwsze samodzielne kroki!

09:20, 21.11.2023 . Aktualizacja: 10:09, 21.11.2023
Skomentuj fot. chcepomagac.org fot. chcepomagac.org

Kiedy Natalia miała 5 miesięcy pojawiły się pierwsze napady. Trafiła do szpitala, gdzie zdiagnozowano u niej Zespół Westa (padaczka zgięciowa). Napady były na tyle silne, że spowodowały opóźnienie rozwoju psychoruchowego. Po wyjściu ze szpitala rozpoczęła się walka, aby Natalia mogła jak najszybciej wrócić do formy i dogonić rówieśników.

Rozpoczęła rehabilitację gdzie bardzo dzielnie ćwiczyła i robiła cały czas postępy, ale napady nadal się utrzymywały, a nawet zaczęły się nasilać. To spowodowało, że Natalia nie mogła w pełni odzyskać sprawności. Dzięki zaangażowaniu personelu Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie spędziła 6 tygodni i została poddana sterydoterapii, wróciła do domu bez napadów i zaczęła się lepiej rozwijać.

Do teraz jest znacznie lepiej, ale potrzebuję więcej godzin rehabilitacji, których niestety sama rodzina nie jest w stanie pokryć w całości.

Z pomocą przychodzi kiermasz 2 grudnia na Jarmarku Pogórzańskim, który to zacznie się o godz. 8. W tym samym czasie odbędzie się Mikołajkowe Piżama Party na którym również możemy wesprzeć chorą Natalkę w Klubie Jubilat na ul. Mikołaja Kopernika 10, o godz. 16. 

Natalia od początku swej choroby jest intensywnie rehabilitowana, ma zajęcia z logopedą, pedagogiem, a także integrację sensoryczną. Jest cały czas pod opieką specjalistów: neurologów, ortopedy i osteopaty oraz uczestniczy w turnusach rehabilitacyjnych. Ma także wprowadzaną komunikację zastępczą ACC (porozumiewania się za pomocą gestów, obrazków).

Dzięki ciężkiej i intensywnej pracy dziewczynka siedzi, raczkuje a podtrzymywana chodzi. Natalia jest bardzo wesołym i uśmiechniętym dzieckiem. Jest bardzo komunikatywna i otwarta na innych, ciekawa otaczającego Ją świata. W 2020 r. rozpoczęła edukację przedszkolną. Bardzo lubi bawić się ze swoim starszym bratem Miłoszem, który jest jej bardzo oddany i się nią opiekuje. Lubi słuchać piosenek i oglądać książeczki.

Teraz najważniejszym jest, aby pomóc Natalce, zwłaszcza w rehabilitacji, która jest niezbędna do normalnego funkcjonowania w przyszłości. NFZ nie zapewnia niestety dostatecznej liczby godzin, dlatego bardzo ważna stała się rehabilitacja prywatna.

Pomóżmy Natalce zebrać fundusze na rehabilitację i sprawmy, by w przyszłości mogła funkcjonować tak, jak jej zdrowi rówieśnicy.

[CGK]791[/CGK]

[CGK]792[/CGK]

Źródło info: chcepomagac.org

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%