Zamknij

Reprezentanci Miasta Światła podczas Tirpak Festiwalu w Nyiregyhazie

11:26, 20.09.2023 . Aktualizacja: 11:26, 20.09.2023
Skomentuj fot. UM Gorlice fot. UM Gorlice

W miniony weekend (15-16 września), w mieście partnerskim – Nyiregyhazie na Węgrzech, odbył się Tirpak Festiwal. Na zaproszenie Burmistrza Ferenca Kovácsa, w wydarzeniu udział wzięła także delegacja z Gorlic, na czele z Zastępcą Burmistrza Łukaszem Bałajewiczem oraz Przewodniczącym Rady Miasta Robertem Ryndakiem.

Głównym celem wydarzenia jest wzmocnienie współpracy między społecznościami i organizacjami obywatelskimi, które kultywują tradycje, a także podniesienie świadomości na temat lokalnego dziedzictwa m.in. poprzez zaoferowanie publiczności możliwości spróbowania tradycyjnych dań.

Podczas festiwalu, uczestnicy mieli okazję spróbować tradycyjnych dań węgierskich, a także z innych krajów, w tym dania wprost z naszych Gorlic. Drużyna kucharzy z Miasta Światła, pod kierunkiem szefa kuchni Radosława Kłapacza, zaserwowała tradycyjne proziaki z różnymi dodatkami, które skradły podniebienia gości i zostały wyróżnione przez jury konkursu kulinarnego.

Tirpak Festiwal w Nyiregyhazie to cykliczne święto organizowane we wrześniu, nawiązujące do tradycyjnego ludu Tirpaków – grupy, która osiedliła się w Nyiregyhazie i okolicach w połowie XVIII wieku i odegrała decydującą rolę w rozwoju miasta. Spotkanie w gronie międzynarodowym było okazją do świętowania, wzajemnego poznania się, promocji, a także rozmów o dalszych planach współpracy.

Spotkanie w gronie międzynarodowym było okazją do świętowania, wzajemnego poznania się, promocji, a także rozmów o dalszych planach współpracy.

[FOTORELACJA]2503[/FOTORELACJA]

 

Źródło info: UM Gorlice 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

bobobobo

1 0

No i jest ten ciemny od beksy... amen 18:32, 20.09.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%