Zamknij

"Czas dla Rodziny" i akcja charytatywna dla Maksia z Kobylanki [FOTO]

Piotr Boczoń Piotr Boczoń 16:10, 10.06.2023 . Aktualizacja: 16:11, 10.06.2023
Skomentuj fot. Gorlice24 / Piotr Boczoń fot. Gorlice24 / Piotr Boczoń

W sobotę na gorlickim Rynku odbyła się impreza "Czas dla Rodziny" zorganizowana przez Województwo Małopolskie. Wydarzeniu towarzyszyła akcja charytatywna dla Maksia, który potrzebuje wsparcia przy rehabilitacji.

„Czas dla rodziny – integracja międzypokoleniowa” -  to cykl imprez zorganizowanych przez Województwo Małopolskie. Wydarzenia mają na celu międzypokoleniową integrację skierowaną do małopolskich rodzin, dzieci młodzieży, dorosłych, seniorów i osób z niepełnosprawnościami. Spotkania w sumie odbędą się w 11 miejscowościach, na terenie całego Województwa Małopolskiego: Kraków, Tarnów, Nowy Sącz, Gorlice, Krzeszowice, Raciechowice, Miechów, Wadowice, Wolbrom, Zakopane oraz Muszyna. Dziś, tj. 10 czerwca wydarzenie odbyło się w naszym mieście. 

Na płycie gorlickiego Rynku przygotowano stoiska w licznymi atrakcjami. Dużym zainteresowaniem cieszył się punkt Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Niepołomice”. Uwagę gości wydarzenia próbowali przyciągnąć także bibliotekarze z Pedagogicznej Biblioteka Wojewódzkiej w Nowym Sączu - Oddział w Gorlicach.

Nie zabrakło również żołnierzy z 11 Małopolskiego Oddziału Obrony Terytorialnej, którzy udostępnili m.in. swój pojazd. Karpacki Oddział Straży Granicznej również miał swoje stanowisko, na którym można było obejrzeć między innymi broń, z której korzystają strażnicy. Oczywiście nie zabrakło również strażaków z wozem bojowym z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gorlicach.

Każdy kto zgłodniał mógł się połakomić na pyszności przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Kobylance oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kobylance. Cały dochód ze sprzedaży słodkości trafiał do puszki i zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Maksa, ucznia SOSW-u. Młody uczeń w wyniku powikłań po przebytej sepsie nie jest w stanie się samodzielnie poruszać i wymaga kosztownej rehabilitacji i leczenia.

Przez całe wydarzenie na najmłodszych czekały liczne animacje i warsztaty, była gra na bębnach a nawet zajęcia z tkactwa. Na scenie wystąpił również teatr lalek "Pinokio" z Nowego Sącza.

[FOTORELACJA]2281[/FOTORELACJA]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(6)

PomyłkaPomyłka

11 0

Bibliotekarze przyciągnęli uwagę dzieci i rodziców. A Pan redaktor to ma problemy ze wzrokiem? 17:25, 10.06.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

esoxesox

7 3

Dla polskich dzieci zbiera się plastikowe nakrętki i organizuje dobroczynne imprezy, a politycy lekką ręką przeznaczają miliardy na pomoc dla ukraińców ze stref nie objętych nawet działaniami wojennymi.
W Polsce siedzi ukraińska klasa średnia. We Wrocławiu nawet sobie dyskotekę otworzyli, ale tylko dla ukraińców. Polacy obywatelami drugiej kategorii we wlasnym kraju. Śpijcie dalej. 21:25, 10.06.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Ruski agencieRuski agencie

3 3

Bo to jest Nasza wojna. Polska będzie następna. Przyjdzie Rusek po twoje złoto i pierwszy wyjedziesz do Niemiec. 09:05, 11.06.2023


esoxesox

2 1

Jaka nasza wojna? Spałeś na historii? W 39-tym też gwarancje sojusznicze wepchnęły Polskę pomiędzy młot i kowadło.To jest wojna Amerykanów rękami Ukraińców z Rosją. Ukraińcy się wykrwawią, to wkroczą Polacy i prawdopodobnie Rumuni. Jesteś gotowy umrzeć za interesy amerykańskie i tzw. zachodnią kulturę? Po śmierci nikogo nie będzie interesowało jakie miałeś zapatrywania polityczne.
Jesli według ciebie jest to nasza wojna, to zaciąg się do ochotniczych organizacji zbrojnych na Ukrainie i walcz. Podobno dobrze płacą. Możesz też walczyć z przekonania i nieodpłatnie, ale pamiętaj jedno. Politycy głównych partii doprowadzą do zguby Polski. Jeśli uda się zebrać 300 tysięczną armię, to zostaniemy zepchnięci w konflikt z Rosją za około max. 2 lata i to bez śmierci jednego żołnierza amerykanskiego. Tak, Niemców nie ruszą. Zachód Europy musi przeżyć, Słowianie nie muszą.
Dla mnie liczy się tylko Polska. Każda dekada bez wojny jest naszym zwycięstwem. Tak ciężko to zrozumieć? 21:10, 11.06.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do esoxDo esox

1 2

Tak, tak. Bo to Amerykanie wkroczyli z wojskiem do Rosji i wcale nie prawda, że 80 procent ankietowanych Rosjan chce zbrojnej inwazji na Polskę. Śmierdzisz sowiecką propagandą. 23:17, 11.06.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

esoxesox

1 0

Nie rozumiesz zupełnie geopolityki wielkich mocarstw. Edukował cię nie będę, bo każdy ma prawo do własnego osądu. Oczywiście z poziomu merytorycznego musiałeś zejść do rynsztokowego poziomu TVP, czy TVN sugerując mi że jestem ruską onucą. Cóż, obrzucanie się obelgami to właśnie typowy poziom debaty publicznej i politycznej w Polsce. Gratuluję wzorców. 16:38, 12.06.2023


0%