Zamknij

III Igrzyska Europejskie. Na gorlickim Rynku powstanie strefa kibica!

09:20, 09.06.2023 . Aktualizacja: 10:00, 09.06.2023
Skomentuj fot. UM w Gorlicach fot. UM w Gorlicach

W środę (7 czerwca) w Krakowie, marszałek Witold Kozłowski podpisał z przedstawicielami 12 gmin regionu umowy na dofinansowanie stref kibica podczas III Igrzysk Europejskich – Województwo Małopolskie wesprze samorządowców kwotą 1,2 mln zł. Jedna ze stref kibica powstanie na gorlickim Rynku! Umowę w imieniu Miasta Gorlice podpisał zastępca burmistrza Łukasz Bałajewicz.
 

Małopolska i Kraków są gospodarzami największej multidyscyplinarnej imprezy w Europie w 2023 roku, obejmującej 29 dyscyplin, z udziałem ponad 7000 sportowców, reprezentujących 48 krajów europejskich.

Od 21 czerwca do 2 lipca do Polski przyjadą najlepsi sportowcy, aby walczyć nie tylko o medale Igrzysk Europejskich, ale również o kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu oraz o tytuły mistrzów Europy.

Z tej okazji, 12 gmin stało się ambasadorami regionu, organizując na swoim terenie bezpieczne i atrakcyjne strefy kibica. Będą to miejsca, w których nie tylko mieszkańcy, ale także turyści, będą mogli dzielić sportowe pasje, wspólnie oglądając transmisje z igrzyskowych zmagań.

Na liście tych miejsc, znalazło się także nasze miasto!

Nigdy nie byłoby nas stać na taką promocję, gdyby nie Igrzyska. 12-13 godzin transmisji dziennie przez 12 dni.

 

O Małopolsce i Krakowie będzie huczało!

 

Ponad 40 krajów wykupiło prawa transmisyjne. Co ciekawe, sygnał telewizyjny trafi do 17 krajów spoza Europy, głównie azjatyckich, by za przykład podać muay thai, organizowany wespół z ambasadorem Tajlandii w Myślenicach.

 

Wszyscy skorzystają na Igrzyskach. Dysponujemy wielkim potencjałem. Budujemy wewnętrzna wspólnotę Małopolski. Dlatego właśnie organizujemy strefy kibica, bo one pozwolą na bezpośredni przekaz i klimat zawodów.

 

Niech wszyscy maja poczucie uczestnictwa w tym przedsięwzięciu

– podsumował marszałek Witold Kozłowski.

Gminy podzieliły strefy kibica na kilka tematycznych podstref, zapewniając tym samym atrakcje dla wielu grup odbiorców. Organizatorzy zaplanowali wiele inicjatyw sportowych, promujących nie tylko idee Igrzysk, ale także zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną. W każdej ze stref zapewniono odpowiednią liczbę sanitariatów, zaplecze medyczne oraz ochronę czuwającą nad bezpieczeństwem uczestników.

Gorlicka strefa kibica

Zostanie zorganizowana na czas trwania całych Igrzysk! Wspólne kibicowanie rozpoczniemy 21 czerwca, a zakończymy 2 lipca. Strefa to jednak nie tylko transmisje na żywo z III Igrzysk Europejskich – czekać będzie na Was strefa gastronomiczna oraz strefa wypoczynku.

Codziennie dzieci, młodzież i wszyscy amatorzy aktywności na świeżym powietrzu będą mogli wziąć udział w grach i zabawach sportowo-rekreacyjnych, w tym zagrać w cymbergaja, piłkarzyki, badmintona, minikoszykówkę i inne!

W weekend, 23-25 czerwca, na Rynku stanie 24-metrowy, dmuchany tor przeszkód typu wipe-out!


Źródło info: UM w Gorlicach

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(7)

KozakKozak

24 11

Kolejny przedwyborczy cyrk i marnotrastwo pieniędzy podatnika. Mamy okres wakacyjny. Kto będzie oglądał transmisje na żywo ? Pracownik dostanie wolne ? Pracodawca będzie tak wspaniałomyślny i da pracownikowi płatny urlop ? Kozłowski sprawi nam prezent 800 plus za uczestnictwo ? Słyszałem, że pisiory będą proponować różne nagrody za głos oddany na nich podczas parlamentarnych wyborów. Z tego co mi wiadomo gwiazd światowego sportu zabraknie na tych mistrzostwach. Rosjan i Białorusinów do rywalizacji nie dopuszczono ze względów politycznych w ramkach rywalizacji Fair Play. Lekkoatleci szykują formę na Budapeszt i udział w tzw. Europejskich Igrzyskach jest im nie po drodze. W innych konkurencjach też nie ma gwiazd. Drugi garnitur. Słowem ! Kolejne wierutne kłamstwo pisiorow i odtrąbienie przedwyborczego sukcesu. Cyrku ciąg dalszy. 15:20, 09.06.2023

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Natenczas WojskiNatenczas Wojski

11 6

Izrael też? Od kiedy jest państwem europejskim? Hmm, w sumie patrząc po naszych politykach... 16:06, 09.06.2023


aaaa

10 11

Przecież w Gorlicach rządzi POstkomuna czyli PO i SLD, a nie PIS więc do kogo masz pretensje. 19:59, 09.06.2023


KozakKozak

13 4

Do aa. To pomysł Kozłowskiego. O ile mnie pamięć nie myli marszałek do PO nie należy. A Bałajewicz ? Jego interesują sprawy bardziej przyziemne i milsze dla ciała od wielkiej polityki. Jedyna tego cyrku zaleta to dla dzieci radość i uciecha. 02:51, 10.06.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

aliali

5 1

Ja,panie marszałku nie mam poczucia uczestnictwa w tym błazeństwie ale,tak jak inni,dorzucę się do niego.To znaczy weźmiecie sobie sami,darmozjady wszelkiej maści... 18:26, 11.06.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

A czy to ważne...A czy to ważne...

0 4

Cytat: " Co ciekawe, sygnał telewizyjny trafi do 17 krajów spoza Europy, głównie azjatyckich, by za przykład podać muay thai, organizowany wespół z ambasadorem Tajlandii w Myślenicach."
I co w tym dziwnego niby? Muay Thai jest dla Tajlandczyków nie tylko sportem narodowym, ale wręcz skarbem i dziedzictwem.
Osobiście nie mam zdania na temat tej imprezy. Ogólnie pomysł nie jest zły (pamiętam jak paręnaście lat temu wybrałem się na kino plenerowe i muszę przyznać że bardzo miłe wspomnienia mam z tym związane), tyle, że: czy w igrzyskach biorą udział mieszkańcy naszego regionu? 21:53, 11.06.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kulfonkulfon

0 2

Tak dla ścisłości, te darmozjady z rządu nic wam nie dają, oni nie mają pieniędzy. To są vWasze pieniądze z podatków. Jak rządowi brakuje pieniędzy to wtedy bierze pożyczki. Pamiętajcie o tym!!! 09:06, 12.06.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%