Zamknij

Znamy plany przebudowy DK28! Takie będzie rondo na Zawodziu!

Piotr Boczoń Piotr Boczoń 17:42, 17.03.2023 . Aktualizacja: 09:41, 21.03.2023
Skomentuj Wizualizacja przygotowana przez GORLICE24.pl Wizualizacja przygotowana przez GORLICE24.pl

Zgodnie z zapowiedzią dziś opublikowano plany projektowe przebudowy drogi krajowej nr 28 w Gorlicach. Projekt uległ nieznacznym modyfikacjom wobec tego, który przedstawiliśmy niemal rok temu. Będziemy mieli 4 lub 5 nowych rond w zależności od ostatecznego wariantu!

ZOBACZCIE WIZUALIZACJA PRZYGOTOWANE PRZEZ NASZ PORTAL!

Zgodnie z pierwotnymi założeniami miało powstać 5 nowych rond - ich liczba prawdopodobnie się nie zmieni, ale ostatecznie część pojawi się w innych miejscach niż planowano początkowo. Obecnie projekt zakłada dwa warianty różniące się nieznacznie od siebie. Poniżej opisujemy co się zmieni na poszczególnych odcinkach!

Odcinek Ropica Polska - Zawodzie

W aktualnym projekcie zrezygnowano m. in. z ronda przy skrzyżowaniu Kościuszki z ul. Św. Maksyma (na wysokości cerkwi) oraz z ronda "pod Marysieńką, czyli u zbiegu ulic Kościuszki i Węgierskiej, które budziło ogromne kontrowersje.

To drugie skrzyżowanie, jedno z bardziej newralgicznych będzie pozostawione w podobnej formie jaką mamy dziś. W ciągu ulicy Kościuszki nie nastąpi wiele zmian, a te które będą dotyczą głównie przesunięcia zatok autobusowych. Nowa pojawi się na wysokości Delikatesów Centrum, a ta przy skrzyżowaniu z ul. Węgierską zostanie przesunięta przed niedawno wybudowany blok z lokalami usługowymi.

RONDO TURBINOWE

Rondo w miejscu dzisiejszego skrzyżowania ze światłami na Zawodziu będzie wyglądało dokładnie tak, jak zaprezentowaliśmy na naszej wizualizacji w kwietniu 2022 roku. Będzie to rondo turbinowe z dodatkowym prawo-skrętem z ul. Mickiewicza w Kościuszki.

Tak będzie wyglądało rondo turbinowe "na Zawodziu". Wizualizacja Gorlice24 na podstawie projektu.

"Obwodnica", czyli ul Parkowa

Tu następuje pierwsza różnica pomiędzy projektowanymi wariantami. Wariant drugi nie przewiduje żadnych zmian, aż do wysokości Jarmarku Pogórzańskiego. Jednak wariant 1 wprowadza istotne zmiany. Plan przewiduje likwidację zjazdu zaraz przy moście pod "Galerię Parkową". W zamian miałaby powstać równoległa droga do ul. Parkowej, na którą zjazd byłby... z nowego ronda przy Jarmarku Pogórzańskim! Zatem klienci chcący dotrzeć  samochodem do znajdującej się tam poczty, sklepów czy siłowni, a jadący od strony Zawodzia musieliby przejechać całą obwodnicę, by wrócić równoległą drogą.

Wariant 1 - droga dojazdowa do Galerii Parkowej. Kolorem morskim oznaczona jest ścieżka pieszo-rowerowa.

Budowa drogi dojazdowej o długości ponad kilometra wymagać będzie również przesunięcia odcinka ścieżki pieszo-rowerowej. Dodatkowo na sporym odcinku bezpośrednio by do niej przylegała. 

Rondo przy Jarmarku

Tutaj według wariantu pierwszego plan wygląda również dokładnie tak samo, jak przedstawialiśmy go niemal rok temu. Jednopasmowe rondo w miejscu dzisiejszego skrzyżowania z łącznikiem do ulicy Bieckiej oraz zjazdem na wspomnianą wyżej drogę.

Drugi wariant, który nie przewidywał zmian na "obwodnicy" obejmuje budowę klasycznego ronda jednopasmowego przy Jarmarku Pogórzańskim.

Tak wyglądał pierwotny plan ronda przy Jarmarku. Dziś główną zmianą jest brak prawoskrętu dla jadących od strony Biecza. Grafika obejmuje zjazd planowany w wariancie 1. Wizualizacja Gorlice24.

Jarmark Pogórzański - Skrzyżowanie ze światłami "w Zagórzanach"

Ostatni z trzech odcinków, na które podzieliśmy opis inwestycji obejmuje największe zmiany i rewolucje komunikacyjne.  Oba plany nie przewidują zmian na odcinku od ronda przy Jarmarku do arki, czyli ujęcia wody dla rafinerii. Tutaj pierwszy wariant zgodnie z założeniami, które przedstawialiśmy rok temu zakłada likwidację skrzyżowania - łącznika z ulicą Michalusa przy markecie Majster. W tym miejscu miałaby się znaleźć zatoka autobusowa. 

Dodatkowo, zgodnie z pierwotnymi założeniami zlikwidowany byłby zjazd bezpośrednio pod stację paliw, a dojazd do niej byłby, podobnie jak w przypadku Galerii Parkowej nową dodatkową drogą z kolejnego ronda kilkaset metrów dalej. 

Wariant 2 nie zakłada zmian na tym odcinku.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Trzy ronda w strefie przemysłowej

Pierwsze z nowych rond, które mają powstać w strefie przemysłowej zlokalizowane będzie zaraz przy piekarni Weronica, w miejscu dzisiejszego skrzyżowania z pasem do lewoskrętu. To z tego ronda miałby się odbywać dojazd drogą równoległą do stacji paliw.

Drugie rondo, które także obejmują oba warianty powstanie w miejscu zjazdów przy zakładach przemysłowych Severt/Górstal.
Trzecie rondo także jest w obu wariantach i obejmuje skrzyżowanie przy stacji BP. Tutaj nastąpią ogromne rewolucje, bowiem na całym odcinku aż do zakładu meblowego i serwisu motoryzacyjnego powstanie równoległa droga dojazdowa. To także będzie rondo jednopasmowe. 

Nowe rondo przy stacji paliw BP. Wizualizacja Gorlice24.

Skrzyżowanie "w Zagórzanach" bez przebudowy

Skrzyżowanie, które dziś też zaczyna spędzać sen z powiek wielu kierowcom nie zostanie zmienione. Mowa o światłach przy skrzyżowaniu ulicy Bieckiej i Zakole, potocznie nazywanego krzyżówką w Zagórzanach (choć to oczywiście jeszcze Gorlice). Skrzyżowanie pozostanie wg obu wariantów takie, jakie znamy dziś (być może ulegnie minimalnej modyfikacji). Jedyną zmianą w tym miejscu będzie budowa drogi równoległej ze zjazdem z ul. Zakole kilka metrów od krzyżówki do granicy miasta z Klęczanami.

Wariant 1 obejmuje budowę dróg równoległych po obu stronach ulicy Bieckiej do granicy z Klęczanami. To z pewnością wywoła kontrowersje wśród mieszkańców, którzy będą musieli liczyć się z faktem, że miejscu dzisiejszych ogródków przed domami będzie droga dojazdowa do posesji.

Wszystkie uwagi będzie można zgłaszać i konsultować już w przyszłym tygodniu na specjalnym spotkaniu.

[ZT]14655[/ZT]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(53)

MarcinMarcin

18 3

Skoro ma nie być ronda pod Marysieńką to jak będzie z wyjazdem z bloków. Przypominam że zarówno burmistrz jak i winny zamieszania radny obiecywali że przy okazji przebudowy dk28 sprawa będzie rozwiązana. Mam więc nadzieję że owi obiecywacze zawalczą o jakby nie było dość dużą liczbę wyborców z bloków przy marysieńce 19:20, 17.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

Porażka Porażka

17 3

No tak, czyli dalej z osiedla przy Marysieńce nie będzie można wyjeżdżać w lewo i skręcać w lewo w osiedle. Skandal po prostu. 19:21, 17.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

stanleystanley

26 6

proponuje na kazdym rondzie na srodku zbudowac ladowisko dla helikopterow!!!!!!! 19:23, 17.03.2023

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

MarchewkaMarchewka

14 6

I pomnik Jarka ;d 20:48, 17.03.2023


Marchreka odpMarchreka odp

9 9

I Twojej starej:d 21:20, 17.03.2023


Marek 244Marek 244

36 2

Co się stało z planami obwodnicy która miała zaczynać w Szymbarku a łączyć w Libuszy z obwodnicą Biecza?tylko taka obwodnica odkorkuje Miasto Gorlice.Zamiast wydawać pieniądze na przebudowę która tylko dużo namiesza byłoby a to pół obwodnicy.
19:48, 17.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HhhhaaaaaHhhhaaaaa

18 0

Ale załatwili "parkową" zeby dojechac od zawodzie trzeba jechac 2km do jarmarku pogórzańskiego i spowrotem 2km i żeby wrócić na zawodzie znowu 4km 20:23, 17.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Cat rulesCat rules

20 1

Ten projekt to jedna wielka porażka. Najważniejsze, żeby nabudować rond, które nie rozwiążą i tak problemu korków w mieście, ale już zrobienie sensownego dojazdu do Parkowej to problem. Ciekawe dlaczego nikt nie pomyśli o zapewnieniu sensownego dojazdu do budynków przy Parkowej, w których działa wiele firm, sklepów, restauracja, kręgielnia, siłownia, ciucholand, jest posiadająca dobrą dostępność i parking poczta, pod którą można dojechać z ciężkimi paczkami samochodem. 22:25, 17.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

digidigi

11 1

dużo wyjaśni się po spotkaniu. Jestem przekonany, że biuro projektowe da czas stronom i weźmie pod uwagę ich sugestie. Będzie ciekawie. 23:46, 17.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

digidigi

8 10

to rondo turbinowe bardzo mi się podoba i nie mogę się doczekać rezultatów.

będzie dobrze trzymajcie się gorliczanie i przejezdni. 23:50, 17.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Bafik, Bafik,

6 11

Super w końcu 02:04, 18.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jaja

24 0

rondo nic nie da jeżeli są przy nim przejścia 08:28, 18.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

?/??/?

21 1

Ronda nie odkorkują Gorlic, bo ruch kołowy nadal będzie taki sam lub większy. Jedyna szansa na odkorkowanie miasta, to budowa obwodnicy Gorlic, i trzeba się nad tym poważnie pochylić gorlicka "władzo". 09:29, 18.03.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

!/!!/!

3 7

ale obwodnica również będzie prędzej czy później czy to zachodnia czy południowa. nie siej takiego fermentu i ciesz się, że cokolwiek się dzieje 12:49, 18.03.2023


jaja

9 0

a po co droga boczna do stacji paliw BP skora tam będzie rondo ze zjazdem do stacji?????????????? a na zawodziu będzie jeszcze większy problem z tym rondem niż teraz ze swiatłami 10:43, 18.03.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

tyty

6 0

Droga boczna jest do stacji Valdi. Natomiast podejrzewam, że BP jako korporacja miała swój udział i wy$tarała się o dogodne dla siebie warunki :) 12:51, 18.03.2023


AgaAga

4 5

Rondo turbinowe zostało źle naniesione na wizualizacji, 4 pasy (2 w jedną i 2 w drugą stronę) nie są planowane na główny most tylko w stronę parku... Proszę poprawić bo wprowadza w błąd. 11:11, 18.03.2023

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

AgaAga

1 4

Teraz już można usunąć mój komentarz :) 12:00, 18.03.2023


jawidzejawidze

5 0

Przeciez są na tym zdjeciu 4 pasy na most na obwodnice a do miasta 3 12:24, 18.03.2023


OloOlo

7 7

Aga wez się lepiej za gotowanie 16:47, 18.03.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jasnejasne

1 1

jak już poprawiono 09:29, 20.03.2023


PiotrekPiotrek

7 0

I na co tyle rond zeby jeszcze wiecej korkow bylo? Zamknac wegierska lub zlikwidowac korkotworcze swiatla kolo poczty z pasami (100m dalej sa nastepne pasy, a i tak w tym miejscu piesi chodza jak chca). Zatoczke ta miedzy swiatlami wywalic nie potrzebna tam jest. Rondo glowne okej moze byc dorobil bym tam zjad do lidla od strony biecza po trzeba jezdzic dookola... Zamkanc szczelnie baryjerki za mostem z dzikim przejsciem bo nawet madki z dziecmi przechodzą tam miedzy autami. Dojazd do "galerii" jest okej dla tych 20 osob codziennie stojacych pod drzwiami do ciucholandu budowac dodatkowa droge? Bez przesady. Zlikwidowac przejscie przez "obwodnice" budujac most lub tunel. Zabronic parkowania we wtorki przy wejsciu do parku na wysokosci jarmarku. Rondo przy jarmarku zbedne obecnie jest okej sa pasy do skretow. Zrobic pasy do skretow w lacznik kolo majstra i dalej juz po co kombinowac skoro tam korkow nie ma i wszędziesa pasy do skretow oraz do wlaczania sie do ruchu? Mniej kombinowania i wszyscy beda zadowoleni. A przedewszysykim smierciarki wysylac w nocy nie w porannych godzinach szczytu. 19:38, 18.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

lollol

0 6

Weź się za naukę a nie całe życie przy łopacie 19:39, 18.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MMMM

13 1

Po przeczytaniu założeń zaprezentowanych projektów pomyślałem, że to przedwczesny prima-aprilis, bo nie bójmy się tego słowa: tak idiotycznych pomysłów nie może mieć człowiek w miarę rozgarnięty.
Dopiero potem dotarło do mnie, o co tu chodzi: o kasę, misie, o kasę.. Kasę za durnowate drogi równoległe i przebudowy skrzyżowań na ronda, które poza wielomiesięcznym dodatkowym zablokowaniem wiecznie zakorkowanych ulic nic nie dadzą. A więc kto za tym stoi? Lobby piekarzy na pewno nie.. więc czyje?? Można zgadywać.. :P 20:03, 18.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GorliczaninGorliczanin

11 8

Zamiast tych rond i kasy na to, zrobcie przejscia podziemne dla tych matołów pieszych co lezą tam i nazad bez celu przez ta metropolie gorlicka a drogi zostawcie ze swiatlami 21:15, 18.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KozakKozak

17 2

Powtarzam poraz enty ! Tylko obwodnica może rozwiązać problem. Wszystkim nie dogodzisz a zaoszczędzisz pieniążki podatnika na bezsensowne ronda. 00:28, 19.03.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MMMM

3 1

Zgadzam się, ale nie do końca. Obwodnica jest potrzebna, ale rozwiąże głównie problem tranzytu, natomiast miasto potrzebuje połączeń alternatywnych (patrz łącznik Kościuszki > Krakowska). Bez alternatywnych dróg żadne przebudowy skrzyżowań na ronda NIC nie dadzą, to tylko przerzucanie kasy dla firm mających -BUD w nazwie. 15:01, 20.03.2023


GorlikGorlik

4 0

Rezygnacja z ronda : - w obrębie skrzyżowań z ulicami Kościuszki i Maksyma i - z ronda „pod Marysieńką”, moim zdaniem - b a r d z o słuszna. Myślę i mam nadzieję, że rezygnacja z tych rond ma ścisły związek z planowanymi obwodnicami – zachodnią i południową. Wówczas pierwsze rondo będzie wymagać skomunikowania z obwodnicami a drugie rondo straci na znaczeniu po wybudowaniu obwodnicy południowej. Poza tym pozwolenie na rondo na skrzyżowaniu z ul. Węgierską byłoby wręcz niemożliwe ze względu na obowiązujące rygorystyczne przepisy ochrony mieszkańców przed hałasem.
Zdecydowanie wszystkie ronda należy wykonać w WARIANCIE-1, ze wszystkimi dodatkowymi drogami dojazdowymi i zbiorczymi. A RONDO TURBINOWE odważnie należy wykonać w wariancie z rozbiórką części budynku Nr1 (jak na planie sytuacyjnym) - dla dobra i bezpieczeństwa pieszych, oraz dla poprawy warunków mieszkalnych właścicieli tych budynków. Historia to doceni.
Ja także uważam, że te ronda to "lepszy rydz jak nic", ale one znakomicie upłynnią ruch osobowy po wybudowaniu obwodnic, bo tylko one mogą "uzdrowić" ruch w mieście. Żądajmy takich obietnic od polityków przed wyborami.
14:41, 19.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ochrona Ochrona

5 0

My ochrona Środowiska nie damy wycinać drzewek pod Marysią, jak je ruszą to ruszy protest na ulicę. 16:01, 19.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tirowiec Tirowiec

3 2

Na osiedle pod Marysią powinien zostać wjazd zamknięty tak samo Węgierska powinna zostać puszczona pod Szpital i tak samo wjazd powinien zostać zamknięty i problemy by się same rozwiązały. 16:05, 19.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

????

5 0

Rondo pod Marysią powinno nazywać się ''Nadzieja Wiarą *%#)!& bo takie rondo nigdy nie powstanie. Na Węgierskiej pod Piekarnią są dwa przejścia a ktoś musiał to planować chyba po pijaku, bo też by przejść od bloków obok należy przejść do Sklepu Marysia przez dwa przejścia by blokować ruch samochodów. 16:12, 19.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zonk Zonk

4 0

Skoro zostanie przejście wyznaczone by przechodzić między blokami na Kościuszki to Policja będzie wstawiać mandaty bo przejście zrobi się drogą publiczną a nie osiedlową jak jest teraz, dlatego jestem przeciwko ulepszania drogi. 16:17, 19.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kierowca Kierowca

5 0

Kierowca jak będzie jechał od strony Szymbarku, to może zawrócić na Zawodziu na rondzie turbinowym by wjechać na osiedle pod Apteką. 16:20, 19.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SąsiadkaSąsiadka

5 0

Najwygodniej to siedzieć w oknie w na parterze w bloku mieszkalnym obok sklepu Marysia i każdego obgadywać i wszystko komentować a mózg dalej nie przewietrzony. 16:40, 19.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OnaOna

7 0

Ugoda i jeszcze raz ugoda i można połączyć osiedla i wyjazd był by w dwie strony pod sklepem Szubryt. 17:00, 19.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Sylwek Sylwek

3 0

Można zauważyć że nie będzie zjazdu to Apteki z ronda a przejścia będą dwa by dojść do Apteki i wtedy jak jest takie rondo to sklepów nie ma! 17:13, 19.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

toyotatoyota

6 0

Robicie szambo wokół Marysieńki, a nie dostrzegacie problemu mieszkańców bloku koło Paulinki. Powiedziałbym, że to oni stwarzają największe zagrożenie na drodze wojewódzkiej i krajowej zaraz po galerii gopark. Mają tam drogę z nakazem skrętu w prawo, no ale tam jest swawola gdzie nagminnie przekraczają podwójną ciągłą tj. pas prawoskrętu, lewoskrętu na DK28 oraz w kierunku na przejście graniczne. I powiedzcie mi, dlaczego nikt się nie czepia tego - a bo jest tam ciche przyzwolenie na łamanie prawa! 19:12, 19.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

stanleystanley

6 1

wydadza zakaz wjazdu do miasta samochodom starszym np. jak 5 lat i problem korkow rozwiazany!!! 19:48, 19.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pokręcone to:Pokręcone to:

4 1

Powstaną Ronda niezgody kosztem najsłabszych, czyli kosztem zieleni i mandatów. 20:34, 19.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CCCCCC

4 0

W Gorlicach powinno być łączenie dróg i objazdy a nie ronda i problemy korków zostały by rozwiązane, ale należy to zrobić z głową. 23:16, 19.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Stasio Stasio

5 0

A kto zrobił zakaz skrętu na osiedle pod Apteką? Stali działacze z Bloków Mieszkalnych, którzy z każdym Mieszkańcem robią wywiady! 23:55, 19.03.2023

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

do stasiodo stasio

6 1

Kompletnie się nie zgodzę, bo to jest sprawka burmistrza. 08:09, 20.03.2023


StasioStasio

1 0

Jak by nie było zgłaszania kolizji do Burmistrza na Policję do sklepu Marysia i do Spółdzielni Mieszkaniowej to zapewniam że wjazd i wyjazd by nadal funkcjonował ale wszystko jest w Polsce na zgłoszenia czyli często na samego siebie. 19:22, 21.03.2023


do stasiodo stasio

0 1

Proszę wyjeżdżać i się nie przejmować. Mieszkańcy bloku przy ul. Tadeusza Kościuszki 23 (koło piekarni Paulinka) jakoś się nie skarżą tylko po prostu wyjeżdżają jak chcą. Są równi i równiejsi? Burmistrz nic nie może z ich wyjazdem zrobić? Chyba ktoś tam mieszka z ich rodziny :).

Policja i straż miejska nie mogą przecież 24/7 stać i łapać mieszkańców 09:31, 22.03.2023


OjojOjoj

6 0

Rondo turbinowe... Kilka przejść dla pieszych na nim plus parę metrów dalej światła. Przecież się zakorkują to zawodzie całkiem. Pieszych tam dużo, więc będziemy stać na rondzie i korki będą dalej. To samo będzie co pod rondo center. Tylko zawodzie jeszcze gorsze. Szok że ktoś wpadł na taki pomysł. Zapewne nie pochodzi z Gorlic i nie zna problemu. Tylko obwodnica. 15:49, 20.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

obwodnicaobwodnica

2 2

Tyle tu piszecie o obwodnicy a wyobrażacie sobie w ogóle jaki to rząd kosztów? Wywłaszczenia, estakady, mosty, standardy drogi krajowej.. Ciekawe czy 1,5mld by wystarczyło. Nie dziwne że dla takiego małego miasta lepiej wykonać 4 ronda niż 20km drogi. 12:19, 21.03.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MMMM

1 3

Przecież mamy kasy jak lodu, jak mówił Glapiński. Stać nas na kary za Izbę Dyscyplinarną (ponad 2 mld na dziś i licznik bije...), na wywalenie 2 miliardów w ostrołęckie błoto, na rezygnację z KPO, rozdawnictwo kolesiom z NCBR... to co to parę km obwodnicy, skoro znacznie mniejsze dziury w PL obwodnice już mają? 22:31, 21.03.2023


stefanstefan

2 0

Popier...olone to -delikatnie mówiąc 07:27, 23.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Województwo Województwo

1 0

Nie ma co pisać bajek bez autostrady Jasło- Nowy Sącz nic się nie da z 5 do 10 km zjazdem do Gorlic. 18:49, 24.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rb26dettrb26dett

1 0

Czyli jednak rondo na Zawodziu. Super. Jeśli jednak ono będzie, chciałbym podkreślić mały fakt, a mianowicie przejść dla pieszych. Jeśli one będą tak jak na załączonym zdjęciu wyżej, to raczej słaby pomysł, korki nadal będą. Rozumiem, że chce coś się robić w Gorlicach, ok, szanuje, ale czemu takie "uparcie" się na te przejścia zaraz przy rondzie? Nie wiem, ale ja to widzę czarno. Przejścia również (mówię jako ogół) winny być podziemne/naziemne z udogodnieniami dla osób starszych, niepełnosprawnych. Zobaczymy co przyniesie czas i jak zacznie się akcja. 20:27, 30.03.2023

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

kontynuacjakontynuacja

0 0

Ale obwodnice by się przydały również i to nie podlega dyskusji. 20:28, 30.03.2023


kontynuacja cz.2kontynuacja cz.2

0 0

a do tego czasu... jeśli światła są na Zawodziu jednym i drugim skrzyżowaniu wypadałoby sekundniki założyć, naprawdę marzę o tym, a potem przenieść je np. na skrzyżowanie Stróżowskiej, Krakowskiej (albo od razu założyć i niech już będą) naprawdę to super udogodnienie :) 20:32, 30.03.2023


0%