Zamknij
REKLAMA

Uwaga! Plaga oszustw przy zakupie węgla! 3 popularne metody oszustów!

Paulina Zielińska Paulina Zielińska 10.37, 03.10.2022 . Aktualizacja: 22.59, 19.10.2022
Skomentuj Zdj. ilustracyjne/pixabay/ArturLuczka
REKLAMA

Wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego oraz okresu spotęgowanego zakupu węgla, do akcji jak co rok wkraczają również oszuści.

Przestępny próbujący wyłudzić pieniądze od osób chcących zakupić materiał opałowy stosują najróżniejsze metody działań. Oszuści zamieszczają w Internecie oferty węgla od nieistniejących firm, pobierają zaliczki i znikają, a nawet sprzedają pomalowane na czarno kamienie.

Trudności w zakupie węgla oraz jego ciągle rosnąca cena to problem dla wielu osób. Niestety często, podczas poszukiwań najbardziej atrakcyjnej oferty, narażeni jesteśmy na podszywającego się pod sprzedawcę oszusta. Przestępcy kuszą osoby zainteresowane kupnem swoimi niskimi cenami oraz szybką dostawą na adres zamieszkania. Niestety w rzeczywistości są to naciągacze, którzy poprzez oszustwo starają się zarobić "szybkie pieniądze".

Przedstawiamy trzy znane metody stosowane przez oszustów, przy zakupie opału:

Opał z zaliczką

Bardzo wiele oszustw opiera się na bardzo podobnym schemacie - ofercie na zakup opału z zaliczką. Fikcyjna firma obiecuje nam dostarczenie towaru w bardzo atrakcyjnej cenie, po uprzedniej wpłacie przez nas całej kwoty lub zaliczki na dołączone do wiadomości konto. Reszta ewentualnej zapłaty ma zostać pobrana przy odbiorze. Niestety w takich przypadkach węgiel nigdy nie dociera do klienta, a samo ogłoszenie, jak i ich numery telefonów kontaktowych znikają. 

Podszywanie się pod istniejącą firmę

Innym sposobem stosowanym przez przestępców, jest podszywanie się pod istniejące firmy zajmujące się sprzedażą opału. Oszuści podszywając się pod firmy sprzedające węgiel lub inne źródła energii, starają się wyłudzić nasze dane do logowania np. do kont bankowych, kont społecznościowych, lub systemów biznesowych. Po podaniu przez osobę zainteresowaną swoich danych, przestępcy bardzo łatwo są w stanie okraść ją ze wszystkich oszczędności.

Pomalowane kamienie

Oszuści często potrafią być naprawdę wiarygodni i sprytni. Przekonała się o tym pewna mieszkanka Zawiercia, która zakupiła przez Internet węgiel w bardzo atrakcyjnej cenie. Zamówiony towar został bardzo szybko dostarczony, i wyładowany przed jej domem. Za zamówienie kobieta zapłaciła na miejscu. Niestety późniejsze opady deszczu ujawniły, że przywieziony węgiel to nic innego, jak pomalowane na czarno kamienie.

Bądźmy ostrożni!

Źródło: KPP Gorlice

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

ando87ando87

0 2

wzmożona przestępczość? rabunki? napady? nożownicy? zapytajcie pisiorów kogo wpuścili do Polski bez żadnego sprawdzania i badania...a tego typu artykuły powinno się pisać w języku ukro-nazistów... 14:11, 25.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%