Zamknij
REKLAMA

W powiecie gorlickim przeprowadzono policyjną akcję "WIZJA ZERO!"[FOTO]

13.58, 22.09.2022 .
Skomentuj Zdjęcie: KPP Gorlice
REKLAMA

W związku z trwającym Europejskim Tygodniem Mobilności (dawniej nazywanym Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu), który organizowany jest co roku w dniach 16 - 22 września, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach włączyli się w akcję ROADPOL Safety Days.

Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego jest to  coroczna kampania Policji ruchu drogowego państw będących członkami ROADPOL oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowana na realizację założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. 

Zgodnie z ideą prowadzonej kampanii w dniu 21 września policjanci gorlickiej drogówki wraz z dzielnicowymi prowadzili na drogach powiatu gorlickiego wzmożone działania kontrolne i profilaktyczne.

Patrole umiejscowione zostały w rejonach szkół, a także w miejscach niebezpiecznych, gdzie często dochodzi do kolizji  lub wypadków.

Wszystko to w trosce o bezpieczeństwo i dążenie do przybliżenia wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, także tym najmłodszym, jak ważne jest prawidłowe korzystanie z zasad bezpieczeństwa w trakcie poruszanie się po drodze, aby nie dochodziło do wypadków drogowych z ofiarami śmiertelnymi, na co właśnie ukierunkowana jest prowadzona akcja.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Gorlicach w ramach akcji badali stan trzeźwości kierowców, sprawdzali czy nie dopuszczają się oni wykroczeń drogowych, takich jak nadmierna prędkość, czy wyprzedanie w pobliżu przejść dla pieszych.

Dodatkowo w wybranych szkołach policjanci prowadzili spotkania i prelekcje dotyczące zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W trakcie spotkań dzieci spotykały się z kontrolowanymi przez funkcjonariuszy kierującymi, i wręczały im odpowiednie buźki odpowiadające ich zachowaniu na drodze. 

Prowadzone działania spotkały się z bardzo dobrym odbiorem społecznym. - czytamy na stronie KPP Gorlice

Zwieńczeniem trwającego w ostatnich dniach Tygodnia Mobilności jest "Dzień bez samochodu" wypadający, dziś (22 września). Więcej na temat obchodów tego dnia w naszym mieście pisaliśmy w artykule:

[ZT]13007[/ZT]

Więcej informacji: policja.gov

[FOTORELACJA]1850[/FOTORELACJA]

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

asdasd

10 5

Policjanci stoją parami. Jeden czytać potrafi, a drugi pisać. 18:33, 22.09.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

kramerkramer

2 0

Tak, zgadzam się ale tak było za czasów komuny. Pamiętam czasy jak to każdy policjant a w tedy to chyba jeszcze milicjant musiał mieć zdaną maturę, więc "stróże prawa" uczęszczali do wieczorówek a przed maturą organizowali zakrapiane pieczenie barana na ognisku i matura zdana :) 17:34, 23.09.2022


0%