Zamknij
REKLAMA

Biesna. Będzie remont drogi w kierunku Staszkówki

Jarosław Rozpłochowski Jarosław Rozpłochowski 14.56, 02.12.2020 Jarosław Rozpłochowski Aktualizacja: 22.35, 02.12.2020
Skomentuj
REKLAMA

W Starostwie Powiatowym została podpisana umowa na wykonanie remontu drogi powiatowej Biesna – Staszkówka w miejscowości Biesna.  Wartość zadania to : 578 081,06 zł. Przy podpisaniu umowy z wykonawcą obecni byli Wicestarosta Stanisław Kaszyk oraz Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Rafał Wojna.

Remont drogi powiatowej 1461K Biesna - Staszkówka w miejscowości Biesna polegać będzie na odtworzeniu stanu pierwotnego poprzez wykonanie trzech nowych warstw bitumicznych na całej długości remontowanego odcinka. W ramach zadania wykonane zostaną również obustronne pobocza z kruszywa łamanego o średniej szerokości 0,75 m wraz z ich powierzchniowym utrwaleniem za pomocą grysów. Ponadto wykonana zostanie również poprawa odwodnienia drogi poprzez odmulenie mechaniczne rowów i przepustów pod zjazdami.

Nie zwalniamy tempa. Dzisiaj, 2 grudnia rozpoczynają się prace na tym odcinku. Termin ich wykonania jest bardzo krótki, bo zakończenie planowane jest 18 grudnia. To taki „drogowy” prezent na gwiazdkę dla naszych Mieszkańców – dodaje. Wartość tego zadania, które w 100 procentach jest finansowane przez  Powiat Gorlicki to 578 081,06 zł  – mówi Wicestarosta Stanisław Kaszyk

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

GorlikGorlik

12 2

Panie Starosto, Panowie to nie jest żaden prezent, to jest, łagodnie mówiąc - NIEGOSPODARNOŚĆ. Jak można zlecać roboty na drodze z użyciem masy miner. – asfaltowej do wykonania w zimie (podczas mrozu) i to w tak krótkim czasie. To jest prezent ale dla wykonawcy, któremu w sezonie „martwym” trafiła się „fucha” za, nie bagatela 578 000 zł. Dla społeczeństwa jest to duża strata z tytułu mniejszej trwałości robót. Układania nawierzchni asfaltowej wymaga pogody suchej i dodatniej temperatury powietrza – min. + 10 stopni, ze względu na potrzebę utrzymanie wymaganej temperatury masy do czasu zakończenia zagęszczenia. Dotyczy to także poboczy utrwalanych asfaltem. Zimowe warunki (zmarzlina lub błoto) uniemożliwiają także właściwe wykonanie rowów. Czy nie można było z tymi robotami poczekać do przyszłego roku?
19:05, 02.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%