Zamknij
REKLAMA

Biecz. Eko-piknik i 350 sadzonek, które rozeszły się w mgnieniu oka [FOTO]

Piotr Boczoń Piotr Boczoń 18:28, 21.05.2023 . Aktualizacja: 18:51, 21.05.2023
Skomentuj fot. PIotr Boczoń / Gorlice24 fot. PIotr Boczoń / Gorlice24

W sobotnie przedpołudnie (21.05.) w Bieczu zorganizowano Piknik ekologiczny, w trakcie którego można było otrzymać sadzonki. Aby je dostać wystarczyło przynieść odpowiednią ilość segregowanych odpadów. 

Chociaż piknik rozpoczynał się o godzinie 10:00, to chętni na wymianę śmieci na sadzonki już wcześniej ustawiali się w kolejce. Po godzinie akcji zostały już tylko ostatnie roślinki. Ostatecznie rozeszły się co do sztuki. W sumie przygotowanych było 350 sadzonek, zarówno krzewów ozdobnych, owocowych, drzewek oraz traw. Aby otrzymać jedną z nich wystarczyło przynieść i umieścić w odpowiednim pojemniku wskazaną ilość odpadów, np. minimum 10 opakować szklanych, czy 10 butelek PET.

Akcja, którą zorganizował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wraz z Gminą Biecz uzupełniona była zabawami i animacjami dla najmłodszych, które poprowadzili instruktorzy Bieckiego Centrum Kultury. Oczywiście nawiązywały one do tematyki ekologicznej i segregacji odpadów. 

W trakcie wydarzenia, zainteresowani mogli również uzyskać informacje o programie "Czyste Powietrze", czyli dofinansowaniach do termomodernizacji domów i wymiany źródeł ciepła.

Na zakończenie pikniku przyszedł czas na wielkie grillowanie.

[FOTORELACJA]2243[/FOTORELACJA]

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

XyzXyz

7 3

Sadzonki sadzonkami a żadnej wzmianki o CBŚ w gminie i kontrolach. Dziwne czy to tylko plotki? 12:56, 22.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%