Zamknij
REKLAMA

Kobylanka. To będzie wyjątkowe wydarzenie! Wieczór karnawałowy i spektakl, który zapamiętacie na długo

10:32, 05.02.2023 . Aktualizacja: 10:57, 05.02.2023
Skomentuj fot. B. Malesza / OKGG fot. B. Malesza / OKGG

Już dzisiaj (5 lutego) na hali gimnastycznej w Kobylance odbędzie się prawdziwa kulturalna uczta w lokalnym wydaniu. W przedsięwzięcie zaangażowane jest około 150 osób w przedziale wiekowym od 3 do 70 lat!

 

[FOTORELACJA]2052[/FOTORELACJA]


Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18 spektaklem na podstawie utworu „Dziewczynka z zapałkami”. Będzie to jednak bardzo współczesna wersja baśni Andersena, napisana z punktu widzenia dziecka, ale dająca do myślenia również rodzicom.

Teksty opracowali członkowie grupy poetyckiej Ośrodka Kultury Gminy Gorlice wraz z Izabelą Zubko, muzykę napisała Katarzyna Burkot, a choreografię przygotowała Klaudia Jaśkowska.

Nasza interpretacja to wzruszająca opowieść o problemach i rozterkach współczesnego świata. Przyznam szczerze, że niektóre fragmenty są bardzo mocne i zmuszające do refleksji

– mówi Roman Korbicz, dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Gorlice.

Tuż po spektaklu, około godz. 19, zacznie się wieczór musicalowo-karnawałowy, czyli wspólna zabawa wszystkich mieszkańców.

Orkiestra Dęta OSP Dominikowice pod moją dyrekcją zaprezentuje 16 rozrywkowych utworów, największych światowych przebojów sceny musicalowej. Do naszych wykonań zaśpiewa Katarzyna Burkot, a zatańczą: cztery grupy mażoretek, Klaudia Jaśkowska i Tomasz Lenartowicz, grupa baletowa z Dominikowic, grupa tańca współczesnego z Zagórzan i formacje Ladies Latino z Dominikowic i Szymbarku

– wylicza dyrektor.

I dodaje:

Każdy, kto nie ma planów na dzisiejszy wieczór może czuć się zaproszony do Kobylanki! Wstęp jest bezpłatny, ale będzie można wesprzeć działalność naszego ośrodka wolnymi datkami.

 

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%