Zamknij

Centrum Nauki Kopernik zawitało do dwóch miejscowości w powiecie gorlickim

Łukasz StraubŁukasz Straub 14:13, 13.10.2022 . Aktualizacja: 11:07, 14.10.2022
Skomentuj fot. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Binarowej fot. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Binarowej

Do szkoły w Binarowej i w Bieczu zawitał NAUKOBUS. Wspólna inicjatywa Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik w Warszawie cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów i ich rodziców. 

W poniedziałkowy poranek uczniów ze szkoły w Binarowej przywitał Naukobus z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Od samego rana uczniowie zaczęli przygodę interaktywną i mobilną wystawą pt. "Eksperymentuj". Po południu do swoich pociech dołączyli rodzice, oraz mieszkańcy Binarowej, by wspólnie odkrywać świat nauki.

Następnego dnia z wystawy korzystali uczniowie z pobliskich szkół w Rożnowicach, Sitnicy i Racławic. Animatorzy z Centrum Nauki Kopernik objaśnili zwiedzającym działanie eksperymentów, oraz opowiadali o zjawiskach naukowych. 

Z kolei 12 i 13 października Naukobus odwiedził Szkołę Podstawową nr 1 im. bpa Marcina Kromera w Bieczu. W tych dniach uczniowie tej placówki, którzy odwiedzą wystawę mogli korzystać nieodpłatnie z interaktywnych eksponatów, eksperymentować z edukatorami z Centrum Nauki Kopernik.

Uczniowie z wielkim zapałem ruszyli by poznawać świat nauki od strony praktycznej. Samodzielnie eksperymentowali w zakresie fizyki, matematyki, biologii i chemii. Do nauki uczniów przeznaczono 15 stanowisk z eksponatami. Zwiedzający mogli wykonać doświadczenia m.in. dowód na twierdzenie Pitagorasa, tablica Galtona, łamigłówki logiczne, wirujące krzesło, kula plazmowa, człowiek układanka czy znikające kolory. 

Wszyscy uczniowie zgodnie przyznali, że zdobywanie wiedzy za pomocą własnych doświadczeń jest najlepsze. Cała wystawa spełniła swoje zadanie, pokazała młodym ludziom, że nauka może być fascynująca i inspirująca. 

Na koniec każdy uczeń otrzymał "Poradnik młodego naukowca" w którym zawarte są eksperymenty do wykonania samodzielnie w domu. Dzięki takiemu upominkowi uczniowie nadal będą mogli rozbudzać swoją ciekawość i fascynacje nauką. 

  

[FOTORELACJA]1883[/FOTORELACJA]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%