Blisko milion złotych zostanie przeznaczone na budowę chodnika w Wójtowej. W Starostwie Powiatowym w Gorlicach podpisano umowę na realizację inwestycji, która znacząco poprawi bezpieczeństwo mieszkańców.
W środę, 25 marca, sfinalizowano formalności związane z realizacją długo wyczekiwanej inwestycji drogowej. Budowa chodnika w Wójtowej obejmie odcinki w ciągu dróg powiatowych nr 1482K Libusza – Wójtowa oraz 1477K Skołyszyn – Harklowa – Wójtowa – Lipinki. To zadanie, które ma kluczowe znaczenie dla poprawy bezpieczeństwa w tej części powiatu gorlickiego.
Dokument dotyczący realizacji inwestycji podpisali starosta gorlicki Mirosław Waląg oraz Piotr Kocur, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego GODROM, które będzie odpowiedzialne za wykonanie prac.
Tego samego dnia zawarto również porozumienie pomiędzy Powiatem Gorlickim a Gminą Lipinki. Na jego mocy samorząd gminny przekaże wsparcie finansowe w formie dotacji celowej.
Porozumienie podpisał wójt gminy Lipinki Bogdan Czeluśniak. Wysokość dofinansowania wynosi 484 399 zł i stanowi istotną część budżetu całej inwestycji.
Całkowita wartość zadania wynosi 968 798,68 zł. Zgodnie z harmonogramem, zakończenie wszystkich prac planowane jest do 31 lipca 2026 roku.
Realizacja inwestycji w Wójtowej to odpowiedź na potrzeby mieszkańców, którzy od dłuższego czasu wskazywali na konieczność poprawy infrastruktury dla pieszych. Nowy chodnik zwiększy bezpieczeństwo, szczególnie w przypadku dzieci i osób starszych, a także poprawi komfort codziennego poruszania się wzdłuż ruchliwych dróg powiatowych.
Źródło info: Powiat Gorlicki
::news{"type":"see-also","item":"42831"}
::news{"type":"see-also","item":"42542"}
::news{"type":"see-also","item":"42539"}
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
A zagorzany 10:02, 26.03.2026
Wójtowa Lipinki super gratulacje
A w moich Zagórzanach jakieś inwestycje ktoś coś wie ?
Adamm10:06, 26.03.2026
A w Zagórzanach nic się nie dzieje ludzie tylko umierają a młodych brak.
My King10:35, 26.03.2026
Otyły Panie klękam i chronię się w cieniu Twym.
Jkl14:14, 26.03.2026
Sporo kasy jak na 600metrów chodnika , a może dało by się zrobić parking przy przy nowym cmentarzu bo nie ma gdzie tam parkować
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Gorlice. Zwolnienia grupowe, niemal dwieście osób strac
Rozmowy ze związkami to tylko pic na wodę, muszą być przeprowadzone bo tego wymagają przepisy prawa pracy. A co do terminu zwolnień to pierwsze wypowiedzenia zacząć wręczać od 15 lipca
Ja
18:11, 2026-06-25
Zarząd Powiatu Gorlickiego z absolutorium i wotum zaufa
A nadzór nad Szpitalem? Nad obecnością lekarzy w pracy?
ate
16:15, 2026-06-25
Zarząd Powiatu Gorlickiego z absolutorium i wotum zaufa
Koalicja KGR= platforma obywatelska robi sobie cyrk za nasze pieniądze! Mamy was już dosyć, jedźcie do Warszawy bo szukają obsługi VIP w saloniku
Witold
16:12, 2026-06-25
Gorlice. Zwolnienia grupowe, niemal dwieście osób strac
Duze Firmy przejeli firmy Panstwowe z litosci, liczac ze bedzie sie to oplacac w Gorliach, a wychodzi na to ze lepiej kazdy towar, oplaca sie sprowadzac z wiekszych Miast!
Kierownik
14:53, 2026-06-25