Zamknij

Pułkownik Renata Niziołek z Biecza została Dyrektorem Generalnym Służby Więziennej

09:16, 13.05.2025 Aktualizacja: 09:57, 13.05.2025
Skomentuj fot. Portal Służby Więziennej fot. Portal Służby Więziennej

13 maja 2025 roku przejdzie do historii polskiego więziennictwa. Tego dnia pułkownik Renata Niziołek została oficjalnie powołana na stanowisko Dyrektora Generalnego Służby Więziennej. To nie tylko awans zawodowy, ale także symboliczny przełom – po raz pierwszy w historii tej formacji kierownictwo obejmuje kobieta.


Kariera pułkownik Renaty Niziołek

Jak podaje portal terazgorlice.pl Renata Niziołek ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. S. Wyspiańskiego w Bieczu, a następnie psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Ze Służbą Więzienną związana jest od niemal trzech dekad. Swoją drogę zawodową rozpoczęła w 1995 roku jako psycholog w Zakładzie Karnym w Nowej Hucie. Z czasem awansowała na kierownika działu penitencjarnego, a w kolejnych latach kierowała Aresztem Śledczym w Krakowie-Podgórzu oraz Zakładem Karnym w Wadowicach.

Od stycznia 2024 roku pełniła funkcję zastępczyni dyrektora generalnego SW, odpowiadając m.in. za kluczowe biura i zespoły – od budżetu i ochrony po zdrowie i fundusze europejskie. Kierowała też zespołem przygotowującym projekt nowej ustawy pragmatycznej, która ma wprowadzić istotne zmiany w funkcjonowaniu formacji.

Zaufanie i przełom

Z ogromną satysfakcją informuję o tej decyzji. Jej profesjonalizm, znajomość formacji i determinacja są gwarancją, że Służba Więzienna jest w dobrych rękach.

– podkreślił minister sprawiedliwości Adam Bodnar, wręczając akt powołania.

Nowa szefowa więziennictwa nie kryła wzruszenia:

To ogromny zaszczyt, ale też wielka odpowiedzialność. Deklaruję pełne zaangażowanie w realizację zadań, wspieranie funkcjonariuszy i wspólne mierzenie się z wyzwaniami.

Kierunek: rozwój i wsparcie

Minister Bodnar zapowiada, że pod kierownictwem pułkownik Niziołek formacja czeka „nowe otwarcie”. Priorytetem ma być poprawa rekrutacji, wzmocnienie kadr oraz rozwój systemu wsparcia psychologicznego dla funkcjonariuszy – co ma szczególne znaczenie w trudnej i obciążającej psychicznie służbie.

Wiceministra Maria Ejchart, odpowiedzialna za więziennictwo, zaznaczyła:

Od początku nasza współpraca była partnerska i profesjonalna. Widziałam, jak pani pułkownik działa w codziennych i kryzysowych sytuacjach – i nie miałam wątpliwości, że to naturalna kandydatka na to stanowisko.


Źródło info: terazgorlice.pl / sw.gov.pl

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%