Trzy platformy widokowe mają uatrakcyjnić teren Nadleśnictwa Łosie w okolicach Wysowej i pokazać turystom i mieszkańcom zapierające dech w piersiach krajobrazy. Platformy powstały dzięki ścisłej współpracy Nadleśnictwa Łosie ze Stowarzyszeniem Przekrocz Granice.
Te swego rodzaju tarasy widokowe były jedną z części dużej koncepcji związanej z organizacją biegowego wydarzenia w Wysowej-Zdroju, a mianowicie Festiwalu Pustelnika, który pod koniec sierpnia odbył się już po raz drugi.
Stowarzyszenie Przekrocz Granice zrzesza miłośników Wysowej-Zdroju oraz okolic. Jego członkowie angażują się w lokalne inicjatywy, dzięki którym Wysowa i okolice są jeszcze bardziej atrakcyjne dla mieszkańców i gości.
Tarasy widokowe bez wątpienia wpisują się w założenia stowarzyszenia.
Pierwsza platforma zlokalizowana jest pod Jaworzynką, a właściwie między Jaworzynką a Obyczem.
Drugą znajdziecie na szczycie Jaworzynki, rozpościera się z niej piękny widok na przełęcz Regietowską i na Jaworzynę Konieczniańską.
Trzecią postawiono na szczycie Jaworzyny Konieczniańskiej, z której możemy dojrzeć nawet zbiornik w Klimkówce.
Platformy są częścią dużego projektu edukacyjno-turystycznego, który został zrealizowany przez Stowarzyszenie Przekrocz Granice.
Trasy prowadzące na platformy mają swój początek w parku zdrojowym w Wysowej, gdzie można znaleźć specjalne słupki nawigacyjne, które są oznakowane czerwoną lub niebieską strzałką.
– tłumaczy Bartłomiej Sołtys, Nadleśniczy z Nadleśnictwa Łosie.
Jeżeli będziemy podążać za słupkami z czerwonym znaczkiem, pokonamy trasę związaną z Festiwalem Pustelnika, czyli będzie to taka trasa spacerowo-biegowa, o długości półmaratonu, a w ciągu tej trasy będziemy trafiać właśnie na platformy widokowe.
Trasa oznaczona kolorem niebieskim to trasa maratonu i nią również możemy wędrować z parku w Wysowej, nawigując się właśnie słupkami oznakowanymi logotypami stowarzyszenia i nadleśnictwa oraz niebieską strzałką.
Zachęcamy Państwa do wędrowania przez tereny Nadleśnictwa Łosie, eksplorację lokalnych lasów i podziwianie zasobów przyrodniczych naszych terenów.
Platformy widokowe na pewno ułatwią Państwu zobaczenie Beskidu Niskiego z zupełnie nowej perspektywy, bo dotąd w miejscach, gdzie powstały nie było za bardzo możliwości podziwiania krajobrazów, a dzięki platformom niejako udostępniliśmy widok dla turystów.
[FOTORELACJA]4739[/FOTORELACJA]
Może i ma to 15:45, 25.09.2024
pewien sens - bo widoki u nas są cudne, chciałoby się je podziwiać - ale pod warunkiem, że będą przycinane i wycinane drzewa. Inaczej za 10 lat te żerdki będą stały w młodym lesie nie wiadomo po co. O ile wytrzymają 10 lat.
0 1
Jasne, najlepiej wyrżnąć cały las, wtedy będzie idealny widok na góry. A te platformy to kompletny idiotyzm, taki sam, jak wieże widokowe. Pewnie niektórzy chcieliby, żeby się dało do nich dojechać asfaltową drogą.