Zamknij
REKLAMA

Kolejne nagrody dla młodych artystów z Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach

10:44, 27.03.2023 . Aktualizacja: 10:54, 27.03.2023
Skomentuj fot. MDK w Gorlicach fot. MDK w Gorlicach

W XXXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Witaj, gwiazdko złota”, uhonorowani zostali wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach.
 

Jury przyznało nagrody kompozycjom wykonanym przez Maję Waląg i Julię Janowską, natomiast wyróżnienie otrzymał Marcel Dusza, a kwalifikację do wystawy Weronika Niedziela.

Wybrane przez komisje prace wykonane zostały w technikach: druku wypukłego oraz farby akrylowej i stanowią autorską interpretację tytułowej formuły.

Od samego początku tematem konkursu jest Boże Narodzenie – świąteczne obrzędy religijne i rodzinne, a celem konkursu jest wychowywanie w duchu szacunku dla wartości narodowych, rodzinnych i chrześcijańskich oraz utrwalanie i przechowywanie ponadczasowych tradycji kultury polskiej.

Konkurs, choć jest wydarzeniem autonomicznym, stanowi integralną część festiwalu kolęd organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury w Tychach pod nazwą „Tyskie Wieczory Kolędowe” – festiwal ten należy do najstarszych i największych tego typu imprez w regionie.

Uhonorowani wychowankowie MDK uczestniczą w zajęciach prowadzonych w pracowni plastyki przez Wojciecha Haberka.

 


Źródło info: MDK

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%