Zamknij
REKLAMA

W Wysowej powstanie tężnia solankowa. Marszałek przekazał promesę.

09:10, 24.05.2022 | PB
Skomentuj Zdj. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.
REKLAMA

Podczas poniedziałkowej wizyty w powiecie gorlickim, marszałek województwa, Witold Kozłowski przekazał Gminie Uście Gorlickie promesę na budowę tężni solankowej w Wysowej Zdroju.

Kolejne solankowe obiekty, a będzie ich aż 22, powstaną w tym roku na terenie Małopolski. Samorząd województwa przeznaczył na ten cel 3,5 mln zł w formie dofinansowania, które sięgać ma 70% wartości inwestycji. 

Jedna z nich wzbogaci ofertę parku zdrojowego w Wysowej. Gmina Uście Gorlice otrzymała na ten cel ponad 175 tysięcy złotych. Tężnia ma powstać na skraju parku w sąsiedztwie ujęć Franciszek i Józef.

Tężnie solankowe to różnego typu ratunek dla dróg oddechowych. Z obliczeń wynika, że mniej więcej godzina przebywania w tężni to blisko trzy doby przebywania nad morzem. Nie wszystkich na to stać, nie wszyscy mają czas na to, aby jechać na kilka tygodni nad morze i w ten sposób zaaplikować organizmowi niezbędna ilość różnego rodzaju mikroelementów, które wpływają pozytywnie na nasze zdrowie. To szczególnie ważne także w kontekście rehabilitacji pocovidowej

- mówił w Wysowej Zdroju marszałek Witold Kozłowski.

Czy kolejna tężnia w naszym powiecie będzie się cieszyć zainteresowaniem? Na pewno wpisuje się w jeden z głównych kierunków leczniczych w Wysowej - leczenie górnych dróg oddechowych. Również woda mineralna z Wysowej słynie z wysokiej zawartości jodu.

A wy korzystacie z tężni, która funkcjonuje od wiosny w Parku Miejskim w Gorlicach?

[ZT]11425[/ZT]

Tężnia w Parku Miejskim w Gorlicach. Fot. Gorlice24.pl

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

MiroMiro

3 0

Mam nadzieję że nie będą to kolejne utopione pieniądze, tak jak w przypadku basenu w Wysowej. Ile to już stoi nieczynny ??? 18:13, 24.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Swój Swój

0 0

Na temat basenu nikt nic w tej gminie nie wie, zresztą tam mało kto co wie. 12:25, 26.05.2022


0%