Zamknij
REKLAMA

Gorlice. Ostatnie szlify na boisku "Budowlanki"

14:14, 27.08.2018 | A.P
Skomentuj
REKLAMA

Wakacje nieubłaganie dobiegają końca. Dokładnie za tydzień, w poniedziałek 3 września we wszystkich szkołach rozlegnie się pierwszy dzwonek oficjalnie obwieszczający rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Na niektórych uczniów czekają jednak miłe niespodzianki.

Do końca tegorocznych wakacji w całym województwie małopolskim wyremontowane zostaną 54. przyszkolne boiska sportowe. Na tej długiej liście znalazło się boisko przy Zespole Szkół Zawodowych im. K. Pułaskiego w Gorlicach.Całkowity koszt inwestycji to 486,4 tys. złotych, w tym dofinansowanie z Województwa Małopolskiego 194,5 tys. zł a środki własne powiatu to 291,9 tys. złotych.

Boisko przy Zespole Szkół Zawodowych od dawna było wyłączone z użytkowania, gdyż jego stan techniczny na to nie pozwalał. Tego typu obiektów w całej Małopolsce było kilkadziesiąt.

W związku z zaistniałą sytuacją, samorząd województwa małopolskiego, początkiem bieżącego roku, zdecydował o przekazaniu 9 mln złotych na realizację innowacyjnego projektu „Małopolskie boiska”. Na liście beneficjentów znalazł się powiat gorlicki. W kwietniu, podczas spotkania gmin i powiatów, które dołączyły do tego pilotażowego programu, starosta gorlicki Karol Górski  odebrał promesę na kwotę 194,5 tys. zł,  gwarantującą dofinansowanie remontu przyszkolnego boiska ZSZ w Gorlicach z budżetu województwa małopolskiego. Dokumenty wręczali: wicemarszałek Wojciech Kozak, Grzegorz Lipiec – członek ZWM, przewodnicząca SWM Urszula Nowogórska i radna sejmiku Barbara Dziwisz.

[ZT]5881[/ZT]

Dziś w miejscu starego boiska pojawił się całkowicie nowy obiekt. Starą zniszczoną nawierzchnię zamieniono na bezpieczną, wykonaną z poliuretanu. Boisko przystosowane jest do gry w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę i tenisa. Obok zlokalizowana jest rzutnia do pchnięcia kulą, skocznia do skoku w dal z bieżnią, nowe bramki, siatka, kosze, ławki i ogrodzenie, zagospodarowywany zostaje teren wokół obiektu. Trwają ostatnie prace wykończeniowe, by z początkiem nowego roku szkolnego młodzież Budowlanki mogła się oddać swoim sportowym pasjom.

Całkowity koszt inwestycji to 486,4 tys. złotych, w tym dofinansowanie z Województwa Małopolskiego 194,5 tys. zł a środki własne powiatu to 291,9 tys. złotych.

 

źródło informacji: Starostwo Powiatowe w Gorlicach

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz