Zamknij

Biblioteka Biecz. Cała Polska Czyta Dzieciom 2023 [FOTO]

14:04, 06.06.2023 . Aktualizacja: 14:38, 06.06.2023
Skomentuj fot. Biblioteka Biecz fot. Biblioteka Biecz

Wczoraj (5 czerwca) w Bibliotece Biecz odbyło się uroczyste spotkanie w ramach XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem „Książka jest jak ogród”.


Biblioteka Biecz mobilizuje do aktywnej promocji czytelnictwa. W związku z tym w sali spotkań odbyło się czytanie, na które zaproszone zostały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bieczu oraz z Zespołu Szkół Podstawowych w Libuszy. Sala wernisażowa wypełniła się po brzegi dzieciakami oraz kolorowymi motylami!

Czytającymi „motylami” byli parlamentarzyści: Elżbieta Zielińska i Jan Duda, dyrektor biura poselskiego Jagny Marczułajtis-Walczak Jakub Skrężyna, burmistrz Biecza Mirosław Wędrychowicz, przewodniczący Rady Miejskiej w Bieczu Grzegorz Nosal, sekretarz gminy Biecz Jan Szkaradek, dyrektor Szkoły Podstawowej w Strzeszynie Jadwiga Szary, reprezentująca Środowiskowy Dom Samopomocy w Bieczu Justyna Bieniek, dyrektor Biblioteki Biecz Elżbieta Knapik oraz Paulina Pyznar, która przygotowała scenariusz wydarzenia.

Czytanie rozpoczęto Lokomotywą Juliana Tuwima, następnie goście mierzyli się z fragmentami książki Wojciecha Cesarza oraz Katarzyny Terechowicz zatytułowanej Zapiski wrednego kota. Spotkanie zakończył muzycznym akcentem Miłosz Cieśla, uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Bieczu.

Po występach nastąpił czas na przemówienia, podziękowania, gratulacje, upominki i słodycze dla dzieci oraz książki do biblioteki. 

[FOTORELACJA]2275[/FOTORELACJA]


Źródło info: Biblioteka Biecz

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

FranekFranek

0 0

Ddavs 11:25, 09.06.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%