Kultura

Zamknij
Zobacz!

BOOOM w Gorlicach! Wernisaż wyjątkowej wystawy o Bitwie pod Gorlicami [FOTO]

Barbara Ćmiech Barbara Ćmiech 20:00, 28.04.2026 Aktualizacja: 14:00, 28.04.2026
Skomentuj BOOOM w Gorlicach! Wernisaż wyjątkowej wystawy o Bitwie pod Gorlicami [FOTO] fot. GCK

W Muzeum Regionalnym PTTK w Gorlicach odbył się wernisaż nowej wystawy poświęconej Bitwie pod Gorlicami. Ekspozycja prezentuje komiksowe interpretacje historycznego wydarzenia i potrwa do końca sierpnia.


W poniedziałek, 27 kwietnia, w Muzeum Regionalnym PTTK w Gorlicach odbyło się otwarcie wystawy czasowej zatytułowanej „BOOOM!!! – Wojna i Bitwa pod Gorlicami w komiksowych kadrach”. Wernisaż zgromadził miłośników historii, sztuki oraz komiksu, a wydarzenie wpisało się w obchody 111. rocznicy Bitwy pod Gorlicami.

Ekspozycja prezentuje wielkoformatowe plansze autorskiego komiksu Grzegorza Wawrzyńczaka „Bitwa pod Gorlicami”, uzupełnione o komiksy wojenne pochodzące z jego prywatnej kolekcji. Dzięki temu zwiedzający mogą zobaczyć zarówno współczesne interpretacje wydarzeń historycznych, jak i szerszy kontekst komiksowej twórczości o tematyce wojennej.

Wernisaż był także okazją do premiery drukowanej wersji komiksu „Bitwa pod Gorlicami”, wydanej przez Gorlickie Centrum Kultury. Projekt stanowi artystyczne połączenie historii regionu z nowoczesną formą narracji wizualnej.

Autor wystawy, Grzegorz Wawrzyńczak, to artysta, który od 2025 roku aktywnie działa w lokalnym środowisku kulturalnym. Na co dzień pracuje w Gorlickim Centrum Kultury, gdzie prowadzi Pracownię Komiksu i Ilustracji oraz rozwija własną kolekcję komiksów udostępnianą w Czytelni „Tytusia”. Jest również inicjatorem SALONu Sztuki Komiksowej w Gorlicach oraz autorem wielu wystaw komiksowych prezentowanych w regionie.

W ramach wydarzenia zaplanowano również warsztaty komiksowe oraz spotkanie z artystą, które odbędą się podczas ogólnopolskiej Nocy Muzeów 16 maja w Muzeum Regionalnym PTTK w Gorlicach. Wydarzenia te mają na celu przybliżenie uczestnikom procesu tworzenia komiksu oraz historii przedstawionej w wystawie.

Ekspozycja „BOOOM!!! – Wojna i Bitwa pod Gorlicami w komiksowych kadrach” będzie dostępna dla zwiedzających do 30 sierpnia. Partnerem wydarzenia jest Gorlickie Centrum Kultury, a przedsięwzięcie zostało współfinansowane ze środków Urzędu Miejskiego w Gorlicach.


::photoreport{"type":"check-for-article","item":"7496"}

 

::addons{"type":"facebook-encouragement"}

::news{"type":"see-also","item":"43943"}

::news{"type":"see-also","item":"43890"}

::news{"type":"see-also","item":"43893"}

 

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

..

0 0

🤮🤮🤮🤮🤮🤮

21:00, 28.04.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%