Zamknij

Wielkanocne klimaty w Łosiu! To była rewelacja! [FOTO]

Piotr Boczoń Piotr Boczoń 19:39, 26.03.2023 . Aktualizacja: 21:36, 26.03.2023
Skomentuj Fot. Łukasz Straub  / Gorlice24 Fot. Łukasz Straub / Gorlice24

Łemkowsko-Pogórzański Jarmark Wielkanocny w Zagrodzie Maziarskiej w Łosiu to już tradycja. W tym roku pogoda idealnie dopisała i wydarzenie ściągnęło prawdziwe tłumy!

Jarmark  w Zagrodzie Maziarskiej w Łosiu to najdłużej organizowany jarmark świąteczny w naszym regionie. Podobnie jak rok temu, i tym razem również odbył się jako pierwszy na Ziemi Gorlickiej. 

Tradycyjnie na wydarzeniu organizowanym przez Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów nie mogło zabraknąć warsztatów. Podstawą było dekorowanie jaj, a także tworzenie wielkanocnych palm, choć nie zabrakło innych rękodzielniczych zajęć dla najmłodszych.

Jarmark Wielkanocny bez pysznych specjałów na świąteczne stoły nie byłby jarmarkiem - od kulinariów aż pachniało! A kto już się najadł do syta mógł przebierać na straganach we wszelkiej maści dekoracjach świątecznych, pisankach i palmach.

Najwięcej radości i zabawy wszystkim gościom sprawił jednak konkurs bicia jaj. W rywalizacji wzięły udział dzieci, które między innymi próbowały sił w przerzucaniu jajami dachu chaty w Zagrodzie Maziarskiej.

[FOTORELACJA]2133[/FOTORELACJA]

Zobaczcie również fotorelację i film z zeszłorocznej edycji Jarmarku:

[ZT]11468[/ZT]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%