Zamknij
REKLAMA

Konkurs Palm Wielkanocnych - ostatnia szansa by zgłosić się do konkursu!

18:38, 26.03.2023 . Aktualizacja: 18:50, 26.03.2023
Skomentuj Zdj. ilustracyjne / pixabay.com Zdj. ilustracyjne / pixabay.com

Już 2. kwietnia, a więc w Niedzielę Palmową odbędzie się rozstrzygnięcie VI Konkursu Palm Wielkanocnych przy parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach - Gliniku. Wydarzenie z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, a zwycięskie palmy przyozdabiają wiele punktów naszego miasta, w tym gorlicki Rynek.

Konkurs jest okazją do popularyzacji obrzędów Niedzieli Palmowej, pogłębiania wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej, kultywowania tradycji i promocji dorobku kulturowego, ale także okazją do integracji lokalnej społeczności. Poświęcony czas i włożony nakład pracy nie pozostanie bez odpowiedzi - organizatorzy zadbali o wartościowe nagrody dla laureatów!

Co ważne, w Konkursie może wziąć udział każdy - mogą to być osoby indywidualne, rodziny, instytucje, organizacje społeczne, grupy czy szkoły.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wykonanie własnoręcznie tradycyjnej palmy wielkanocnej o minimalnej wysokości 100 centymetrów nie licząc części uchwytu. Zalecane materiały: bukszpan, ostrokrzew, jałowiec, tuja, cis, bazie, gałązki: leszczyny, wierzby, świerka, sosny, z traw i kwiatów naturalnych lub suchych, wstążek z bibuły, kwiatów własnoręcznie robionych z bibuły lub krepy, barwinek, borowiny, drewna.

Palmy oceniane będą w dwóch kategoriach:

  •  kategoria I – palmy niskie (od 1 metra do 2 metrów wysokości – nie licząc części uchwytu)
  •  kategoria II – palmy wysokie (powyżej 2 metrów wysokości – nie licząc części uchwytu)

Zapraszajcie rodzinę, przyjaciół i znajomych, by wziąć udział w Konkursie i przygotować palmę, która być może przyozdobi centralny punkt Miasta Gorlice. Czasu na namysł nie zostało wiele, bowiem zapisy online trwają do 28. marca. Finał Konkursu tradycyjnie w Niedzielę Palmową w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach - Gliniku o godz. 11:00.Więcej informacji, w tym Regulamin oraz formularz zapisu dostępne są na stronie: https://nieustajacejpomocy.gorlice.pl/vi-konkurs-palm-wielkanocnych-2023

Organizatorami Konkursu są: parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach - Gliniku oraz Miejski Zespół Szkół nr 3 im. św. Jana Kantego przy współpracy z Gorlickim Centrum Kultury. Wydarzenie współfinansowane jest środków Miasta Gorlice pod patronatem Burmistrza Rafała Kukli.

Materiał nadesłany / Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach

[CGK]454[/CGK]

 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

JackJack

2 0

Fajna sprawa. Palmy na Rynku robią wyjątkowy klimat. 😊 19:47, 26.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%