W niedzielny wieczór na hali sportowej w Kobylance odbył się wieczór musicalowo-karnawałowy, który poprzedził spektakl teatralny "Dziewczynka z zapałkami", jednak osadzony we współczesnym świecie.
Na hali sportowej w Kobylance niemal wszystkie miejsca na widowni zostały zajęte. Wyjątkowy spektakl, w którym wzięli udział aktorzy od najmłodszych po seniorów oparty na utworze Andersena został osadzony we współczesnym świecie. Mówił o problemach, jakie dotykają współczesne rodziny, jak chociażby alkoholizm. Teksty opracowali członkowie grupy poetyckiej Ośrodka Kultury Gminy Gorlice wraz z Izabelą Zubko, muzykę napisała Katarzyna Burkot, a choreografię przygotowała Klaudia Jaśkowska. Więcej o sztuce przeczytacie w naszej zapowiedzi wydarzenia:
::news{"type":"see-also","item":"14289"}
Po występie wójt Gminy Gorlice Jan Przybylski podziękował wszystkim aktorom, a także wręczył wyróżnienie Izabeli Zaubko. Współtwórczyni spektaklu otrzymała 3 lutego brązowy medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" nadawany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Kolejną częścią był koncert musicalowo-karnawałowy. W rytmach muzyki granej przez Orkiestrę Dętą OSP Dominikowice na scenie wystąpili tancerze oraz tancerki z gminy Gorlice, a także mażoretki Domino działające przy orkiestrze dętej. Akcent wokalny śpiewem uzupełniła Katarzyna Burkot.
Zobaczcie koniecznie fotorelację z wydarzenia!
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"2053"}
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
Miejcie oczy dookoła głowy. Google Street View wraca do
W Ropie już był ;)
Ja
16:33, 2026-05-21
Miejcie oczy dookoła głowy. Google Street View wraca do
Olkusz ,Gorlice i Wadowice były robione zdjęcia w kwietniu 2026 roku. Oficjalnie pisze na ich stronie google szukać na hanogrogram.wiec już nie będzie jeździć po Gorlicach .więc spóźniony artykuł chyba jest .
Darek ( Panki grać..
15:57, 2026-05-21
Miejcie oczy dookoła głowy. Google Street View wraca do
Jak zwykle zadziala ale jak antyreklama i przeniesie odwrotne skutki.
Ekspert
15:48, 2026-05-21
Mieszkańcy ocenią komunikację miejską w Gorlicach. Rusz
Niektórym rajcom miejskim nie udalo się W latach 90-tych zaorać MZK Dzisiaj to publiczny przewoźnik wykonujący usługi na terenie miasta i gmin na dobrym poziomie taborem nowoczesnym i bezpiecznym Tak trzymać!!
Observet
13:58, 2026-05-21
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz