Zamknij

Szalowski Zespół Wokalny zaprasza na koncert kolęd i pastorałek z różnych stron świata

10:12, 04.01.2023 . Aktualizacja: 10:17, 04.01.2023
Skomentuj fot. materiały promocyjne fot. materiały promocyjne

W najbliższą sobotę (7 stycznia), o godzinie 19 w gorlickiej bazylice odbędzie się niezwykły koncert kolęd w wykonaniu Szalowskiego Zespołu Wokalnego, a w niedzielę (8 stycznia) w bieckiej kolegiacie.

Będzie to wieczór wypełniony brzmieniem kolęd i pastorałek, ale nie tylko tych tradycyjnych, dobrze nam znanych utworów. W repertuarze przygotowanym na najbliższe koncerty zamieściliśmy kilka bardzo ciekawych propozycji – kolędy i pastorałki z różnych stron świata, które dla nas również były wyzwaniem. Pojawią się m.in. kolędy w języku hiszpańskim, angielskim, włoskim. Warto przyjść i posłuchać, jak w innych krajach wyśpiewuje się i opisuje historie związane z Bożym Narodzeniem

– zachęca Maria Dziedzic-Król, dyrygentka Szalowskiego Zespołu Wokalnego.

Sobotni wieczór to doskonała okazja do spotkania z muzyką chóralną na najwyższym poziomie. Piękno i moc ludzkich głosów, zestrojonych w jeden zespół będą niosły treść i melodię utworów. To głosy, ich barwa i ton, będą wyrażały emocje i wewnętrzne przeżycia towarzyszące wykonywaniu muzyki. Ale to nie wszystko. Pojawią się również instrumenty muzyczne, które będą towarzyszyć nam podczas kilku utworów, ale to będzie niespodzianka dla słuchaczy.

Oprócz sobotniego koncertu, Szalowski Zespół Wokalny będzie można usłyszeć w niedzielę (8 stycznia) podczas mszy o godzinie 11.30 w kościele Bożego Ciała w Bieczu. Po nabożeństwie zespół również wykona kilka utworów koncertowych.

SZeW, czyli Szalowski Zespół Wokalny w 2023 roku rozpoczął dziesiąty rok swojej działalności. To niezwykła muzyczna rodzina, która z powodzeniem reprezentuje nasz region podczas ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali chóralnych. Utytułowany i wielokrotnie wyróżniany nagrodami, z których warto wymienić chociażby Grand Prix 27. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie, I nagrodę podczas Szóstego Ogólnopolskiego Festiwalu Chórów „Sacra Ecclesiae Cantio”, czy najwyższe nagrody Ogólnopolskich Konkursów Kolędowych w Chełmnie i Miechowie.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%