Zamknij

Nikifor na XXII Łemkowskim Jeruzalem [FOTO]

Piotr Boczoń Piotr Boczoń 10:54, 23.11.2022 . Aktualizacja: 11:07, 23.11.2022
Skomentuj fot. Gorlice24 / Piotr Boczoń fot. Gorlice24 / Piotr Boczoń

W Centrum Kultury B. I. Antonycza w Gorlicach przy placu Dworzysko w sobotę (19.11.) odbył się wernisaż wystawy Łemkowskie Jeruzalem. W tym roku wśród autorów prezentowanych prac znalazł się m.in. Nikifor.

Była to już 22. odsłona Łemkowksiego Jeruzalem. Jak co roku, są to wystawy tematycznie, a każda ma swój tytul. W tym roku to "Nowe Jeruzelem". 

Autorami i kuratorami tegorocznej wystawy są Joanna Zemanek i Grzegorz Sztwiertnia, którzy wspólnie z Anną Bas zaplanowali koncepcję tegorocznej edycji. 

W ramach tej edycji postawiono na proste symbole, które mają nawiązywać do obecnej sytuacji geopolitycznej. Autorzy prac pochodzą zarówno z Polski jak i Ukrainy. 

Na szczególną uwagę zasługuje praca Tetiany Skoromnej "Posilek pod żelazną kopułą". Do wykonania rzeźby, którą stanowi przede wszystkim krzyż użyte zostały między innymi łuski po nabojach z karabinu. Swoją pracę autorka przywiozła z Ukrainy.

Wśród obrazów natomiast znaleźć można było także 3 autorstwa Nikifora.

Wernisaż był także okazją do spotkania autorskiego, w którym udział wzięli kuratorzy wystawy oraz Natalia Hładyk  - koordynator wystawy. 

[FOTORELACJA]1953[/FOTORELACJA]

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%