Zamknij
REKLAMA

10. Festiwal Muzyki "EMANACJE"’- ostatnia szansa na wejściówkę

12:24, 03.08.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Już w piątek 5 lipca w Gorlicach odbędzie się koncertowa uczta muzyczna. Wstęp jest bezpłatny, ale konieczne jest rezerwacja biletu, a tych zostało już niewiele!

Koncerty finałowe Letniej Akademi Muzyki w ramach  X Festiwalu "Emanacje" odbędą się w Gorlicach - w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w piątek 5 sierpnia 2022 o godz. 18:00

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek: KLIKNIJ TUTAJ

Podobnie jak Festiwal "Emanacje", Letnia Akademia Muzyki realizowana jest niemal od samego początku działalności Centrum w Lusławicach i równie mocno kojarzy się z latem. Tradycja Akademii spoczywa w relacji mistrz-uczeń, kultywowanej w formie spotkań polskich młodych muzyków z wielkimi autorytetami w ich dziedzinie. Tegoroczną Letnią Akademię Muzyki dedykowana jest uczestnikom programu Prezentacje - talentom zaprezentowanym na lusławickiej scenie w ramach cyklu realizowanego od marca 2021 roku. Reprezentujący młode pokolenie artyści są uczestnikami i faworytami wielu prestiżowych konkursów oraz kandydatami do najlepszych uczelni muzycznych w Polsce i Europie. 

Na Letnią Akademię Muzyki zaproszeni są jako soliści kształtujący swoje osobowości muzyczne. Przygotowania do koncertów finałowych przeplatane są warsztatami i wykładami, a przede wszystkim spotkaniami z niezwykłymi postaciami świata muzyki – Adamem Sztabą, Mateuszem Smoczyńskim, Pawłem Gusnarem czy Piotrem Wyleżołem. Ideą tych spotkań jest inspirowanie otwartej wyobraźni muzycznej i poszukiwania własnego muzycznego języka, a także przybliżenie perspektywy kompozytora czy improwizatora. 

Uczestnicy Letniej Akademii Muzyki zaprezentują się jednak przede wszystkim jako znakomici wykonawcy. Repertuarem wypełniającym dwa finałowe koncerty będą ich solowe wykonania. Zgodnie z tradycją LAM, koncerty finałowe będą niezwykle różnorodne, ukazujące bogactwo muzyczne i instrumentalne. 

Koncerty finałowe to także powrót EMANACJI do najpiękniejszych miejsc w regionie. Od pierwszej edycji, istotą Festiwalu było ożywienie muzyką nie tylko Lusławic, ale także wielu wspaniałych koncertowych lokalizacji. Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach oraz Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej to instytucje partnersko uczestniczące w kolejnych edycjach Festiwalu EMANACJE prezentujące artystów przed swoją stałą publicznością. Szczególnie miło jest nam powrócić w te miejsca w ramach Letniej Akademii Muzyki, jednego ze sztandarowych programów Centrum. 

 

Wykonawcy:

Małgorzata Bobińska (flet)

Otar Taktakishvili - Sonata C-dur na flet i fortepian (cz. II i III)

przy fortepianie Pani Wioletta Fluda

 

Paweł Libront (klarnet) - utwór do potwierdzenia

 

Miłosz Zwoliński (obój)

Antonio Pasculli - Koncert na motywach z opery Dionizettiego -" La Favorita " na obój i fortepian

przy fortepianie Pani Wioletta Fluda

 

Augustas Vasiliauskas (saksofon) 

Tadeusz Wawrowski (wiolonczela)

David Popper - Fantazja na temat pieśni z Małej Rosji op. 43

przy fortepianie Pani Wioletta Fluda 

 

Michał Szymański (flet)

George Philipp Telemann - Fantazja nr 6 d-moll 

przy fortepianie Pani Wioletta Fluda

 

Mikołaj Woźniak (fortepian), Jakub Staszel (skrzypce), Hanna Pozorska (skrzypce), Mieszko Baszczak (altówka), Piotr Olesz (wiolonczela)

Grażyna Bacewicz - I Kwintet fortepianowy (części II i III).

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%