Zamknij

Pieśni Ukrainy - koncert bandurzystki Iryny Hubiak - posłuchaj fragmentu "Dumki na dwa serca" [wideo]

Piotr Boczoń Piotr Boczoń 21:10, 23.04.2022 . Aktualizacja: 21:21, 23.04.2022
Skomentuj Fot. Piotr Boczoń / Gorlice24 Fot. Piotr Boczoń / Gorlice24

Pieśni Ukrainy - koncert bandurzystki Iryny Hubiak - posłuchaj fragmentu "Dumki na dwa serca" [wideo na końcu artykułu]

Ideą koncertu, który odbył się w w piątkowy wieczór (22.04.) w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów było okazanie solidarności z artystami ukraińskimi oraz udzielenie im wsparcia w wymiarze artystycznym i finansowym. Wykonawcą koncertu była bandurzystka i śpiewaczka Iryna Hubiak, która z falą uchodźców przybyła z rodziną z Tarnopola i Równego do Polski.

Podczas koncertu Artystka zaprezentowała utwory klasyczne oraz tradycyjne: utwory patriotyczne, własne autorskie aranżacje na bandurę, miniatury instrumentalne, utwory skomponowane do tekstów ukraińskich poetów m. in. Tarasa Szewczenki.

[FOTORELACJA]1633[/FOTORELACJA]

Iryna Hubiak - urodziła się 19 grudnia 1986 roku w obwodzie rówieńskim w Ukrainie. W 2001 roku ukończyła Szkołę Muzyczną w Zdołbunowie, w klasie Tetiany Małaszkiny i Ołeksandry Gnatiowej, a cztery lata później Wyższą Szkołę Muzyczną w Równem, w klasie T. V. Sventacha - Zasłużonego Artysty Ukrainy. Absolwentka Lwowskiej Narodowej Akademii Muzycznej im. Mykoły Łysenki, gdzie otrzymała tytuł magistra w klasie bandury prowadzonej przez docent Oksany Gerasimenko – Zasłużoną Artystkę Ukrainy.

Od czerwca 2014 roku tworzy i gra w trio bandurzystek „Oriana”, z którym koncertuje w Ukrainie i za granicą m.in. w Polsce, Niemczech, Francji, Bułgarii, Litwie, Finlandii, Tajwanie.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%