Zamknij
REKLAMA

Bitwa Poetycko-Muzyczna w nowej formule i terminie

18:10, 03.12.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Już po raz 26. Starostwo Powiatowe w Gorlicach i Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach zaprasza Państwa na Poetycko Muzyczną Bitwę Pod Gorlicami. Tegoroczna edycja tej imprezy ze względów epidemiologicznych odbędzie się nietypowo bo w grudniu, a nie jak zawsze do tej pory w maju, kiedy to jest faktyczna rocznica bitwy gorlickiej z 1915 roku.

„Bitwa”, która przez kilka lat była ogólnopolskim turniejem piosenki literackiej od tego roku zmienia swoją formułę. Organizatorzy tym razem chcą zaprosić widzów do swoistej „bitwy” dwojga artystów, dwojga stylów. W tegorocznej imprezie weźmie udział dwa zespoły, które ściśle powiązane są z Powiatem Gorlickim.

Pierwszy z nich tworzy Monika Bubniak rodowita gorliczanka, która wraz z Przemysławem Książkiem stworzyła projekt muzyczny łączący muzykę elektroniczna z wierszami Bolesława Leśmiana. Nazwali to Projekt Lesmian. Pod tą nazwą kryje się piękna interpretacja wierszy tego wspaniałego poety z bardzo interesującą muzyką Przemysława Książka.

Drugim zaś będzie najnowszy autorski projekt muzyczny łemka Mirosława Bogonia - LemJazz. To bardzo osobista i nowatorska próba szukania w wybranych pieśniach łemkowskich i ukraińskich elementów jazzu. Intrygujące aranżacje wprowadzają słuchacza w fascynujący świat dźwięków tworzonych przez wybitnych artystów: Natalii Górki-wokal, Piotra Przyrowskiego- gitary, Tomasza Kubali- gitara basowa , Rafała Boniśniaka- perkusja i Mirosława Bogonia- fortepian, inst. klawiszowe. To także hołd dla doświadczeń muzycznych, z którymi spotkał się autor projektu w dzieciństwie, a więc śpiewu babci, mamy i taty.

Serdecznie zapraszamy Państwa na to wydarzenie artystyczne do sali Gorlickiego Centrum Kultury w niedzielę 12 grudnia 2021 r. na godzinę 18.00.

Wstęp wolny za okazaniem darmowych wejściówek, które można odebrać w Młodzieżowym Domu Kultury w Gorlicach ul. Cicha 4 oraz w GCK, ul. Michalusa 4

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

adam1adam1

7 4

Może to i dobry pomysł. W maju, w czasie długiego weekendu wszyscy wolą spędzać czas na świeżym powietrzu, częściej gdzieś wyjeżdżamy. Teraz powinno być większe zainteresowanie tą ciekawą imprezą. 16:53, 04.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

edzioedzio

5 0

Jak to jest, organizuje się z okazji rocznicy imprezę w takim nietypowym formacie, a nic się nie robi w kierunku dalszego poszerzania wiedzy na temat walk pod Gorlicami ? Ostatnia konferencja była w maju 2015 roku, od tej pory nic, tylko jakieś bzdety. 22:21, 05.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JANJAN

0 0

PRZECIEZ w maju wirusa nie bedzie bo grypa trwa zawsze od listopada do marca 15:17, 10.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%