Zamknij
REKLAMA

"DWÓJKI" GKPS w Ogólnopolskim Finale Minisiatkówki Kinder+Sport

18:50, 28.06.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

W hali MOSIR Zabrze, już po raz 25 odbył się Ogólnopolski Turniej minisiatkówki o „Puchar Kinder + Sport”. Na 24 boiskach rywalizowało 192 drużyny dziewcząt i chłopców(prawie 900 uczestników),  podzielonych na trzy kategorie wiekowe: „Dwójki”, „Trójki” i „Czwórki”.

W turnieju finałowym prawo startu miały tylko dwie najlepsze drużyny z każdego województwa wyłonione w wyniku rywalizacji w turniejach sezonu 2018/2019, w których udział wzięło ponad 47 tysięcy uczestników.

W kategorii „Dwójek” chłopców  ponownie  startowali najmłodsi siatkarze GKPS Gorlice, tym razem byli to wicemistrzowie Małopolski:  Maksymilian Gorzkowicz, Borys Kozień i Leon Kozień. Wszyscy są uczniami klas IV Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 w Gorlicach. Trenerem i opiekunem drużyny był Tomasz Chmura.

Chłopcy  w turnieju rozegrali przez trzy dni 11 zaciętych meczy, z których 7 zakończyło się ich wygraną.

W ekstremalnych warunkach, bowiem temperatura w hali przekraczała 30 stopni, nasi najmłodsi siatkarze rywalizowali z następującymi przeciwnikami: SUKSS Suwałki I, DMKS PLAS Kielce, UKS Kinder Volleyball Wałbrzych, APS Truso Elbląg, UKS Tempo Chełm, AKADEMIA UKPS Lubin, SP 1 Szprotawa, AKADEMIA SIATKÓWKI 13 Koszalin, MKS Skałka Annopol(dwa razy) i PKS Piast Potoniec.

Po trzech dniach sportowych zmagań, emocjonujących i nieprzewidywalnych zwrotów akcji, smutku po porażkach i eksplozji radości po zwycięstwach, nasza ekipa wywalczyła 19  miejsce,  potwierdzając swoją przynależność do czołowych drużyn w Polsce.

Bardzo dobry wynik osiągnięty na zawodach w Zabrzu motywuje nas do dalszej ciężkiej pracy w celu podwyższenia poziomu umiejętności siatkarskich, by w zawodach kolejnej kategorii („Trójki”), poprawić swoje miejsce w rankingu ogólnopolskim.

Zmaganiom dzieci na żywo sportowym okiem przyglądali się goście specjalni turnieju Kinder + Sport, byli reprezentanci Polski: Dorota Świeniewicz, Grzegorz Bociek, Grzegorz Szymański, Sebastian Świderski i Piotr Gruszka.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone