Zamknij

Małopolskie Igrzyska Dzieci - medale gorlickich uczennic!

19:09, 26.03.2023 . Aktualizacja: 19:16, 26.03.2023
Skomentuj fot. MZS nr 6 im. Bohaterów Ziemi Gorlickiej fot. MZS nr 6 im. Bohaterów Ziemi Gorlickiej

W dniu 20 marca na Krytej Pływalni w Myślenicach odbyły się Małopolskie Igrzyska Dzieci w pływaniu indywidualnym i drużynowym - finał wojewódzki. Na podium znalazły się dwie pływaczki z Miejskiego Zespołu Szkół  nr 6 w Gorlicach.

W zawodach tej rangi wystartowało ponad 500 dzieci, a gorlickie szkoły reprezentowało 19 dzieci. Dwie pływaczki z Gorlic zdobyły brązowe medale.

Obydwa medale wywalczyły uczennice Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 im. Bohaterów Ziemi Gorlickiej w Gorlicach:

  • Gabriela Marszałek, czas: 20:48, 25 m, styl motylkowy 
  • Julianna Cionek, czas: 20:84, 25 m, styl grzbietowy

Gabriela Marszałek jest uczennicą klasy 4-tej szkoły podstawowe, trenuje w klasie sportowej o profilu pływackim. Jej nauczycielem, a zarazem trenerem, jest Maciej Śliwa na co dzień pracujący w Klubie Sportowym ,,Delfin" Gorlice.

MZS nr 6 od wielu lat prowadzi klasy sportowe o profilu pływackim. Bardzo cieszy, że reprezentantki naszej szkoły zajęły znakomite - medalowe miejsca w zawodach tej rangi. Gabrysia od pierwszej klasy szkoły podstawowej trenuje pływanie trzy razy w tygodniu w ramach zajęć szkolnych, a dodatkowo uczestniczy w zajęciach prowadzonych przez mnie w Klubie Sportowym ,,Delfin" Gorlice. Niestety mogła wystartować tylko w jednej konkurencji (wymogi organizatorów). Po jej wynikach moglibyśmy liczyć na medale także w pozostałych stylach

- opowiada Maciej Śliwa

Julianna Cionek uczy się obecnie w 3 klasie szkoły podstawowej. Jest pasjonatką pływania i trenuje pod okiem Tomasza Lecha ze Szkołu pływania Aqua Sport Gorlice.

Jestem bardzo dumny oraz gratuluję znakomitych wyników dziewczynom. Julianna od początku przygody z pływaniem trenuje pod moim okiem. Dwa razy w tygodniu trenuje w grupie, a dodatkowo raz w tygodniu uczestniczy w zajęciach, na których przygotowujemy się pod dane zawody.

Ogromny postęp, który w ostatnim czasie wykonała przyniósł sukces, którym jest to 3 miejsce. Wygrywając zawody powiatowe z czasem 24:14 udało się jej w ciągu niespełna 4 miesięcy poprawić ten wynik o 3,3 sek, dzięki czemu osiągnęła w zawodach Wojewódzkich 20:84. Na tak krótkim dystansie to ogromna poprawa.

- mówi z kolei Tomasz Lech, trener Julianny.

(materiał nadesłany)

[FOTORELACJA]2132[/FOTORELACJA]

[ZT]14754[/ZT]

 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

AndiAndi

2 0

Brawo!!!
Gratulacje 19:31, 26.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%