Zamknij
REKLAMA

Gorlice na podium Ogólnopolskiego Turnieju Sportowego Miast

13:43, 22.10.2021 | .Kamil Kwiatkowski
Skomentuj
REKLAMA

Gorlice ponownie wysoko w ogólnopolskim Sportowym Turnieju Miast i Gmin 2021!  Z dumą informujemy, że nasze miasto zajęło II miejsce, w kategorii gmin od 15 do 40 tys. mieszkańców, podczas XXVII edycji turnieju.

Sportowy Turniej Miast i Gmin odbywa się co roku w ramach Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Przez 7 dni (21-27 września) w Gorlicach, zorganizowano 110 imprez sportowych, w których łącznie wzięło udział blisko 4 tys. uczestników.

Nagrodą dla zwycięskiego miasta jest 5 000 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na organizację pikniku sportowo-rekreacyjnego w ramach promocji hasła „Żaden lek nie zastąpi ruchu”.

Od wielu lat Gorlice plasują się na czołowych miejscach w tym wydarzeniu, zarówno w skali województwa, jak i kraju, w kategorii miast od 15 tys. do 40 tys. mieszkańców. Jest to zasługa organizatorów imprez sportowo-rekreacyjnych, głównie przedszkoli, szkół, organizacji sportowych, klubów, instytucji, zakładów pracy oraz Zarządów Osiedli.

Ideą przedsięwzięcia jest popularyzacja sportu i rekreacji oraz jak najliczniejszy udział mieszkańców w zawodach i zabawach sportowych. Zwycięzcą w Turnieju zostaje gmina, która zbierze najwięcej punktów za liczbę uczestniczących w ćwiczeniach, zgodnie z regulaminem organizatora oraz sprawdzających swoją wytrzymałość w teście Coopera.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom oraz tym wszystkim, którzy mocno zaangażowali się organizację imprez sportowych na terenie miasta. Bez Waszego wysiłku ten sukces nie byłby możliwy. Już dzisiaj zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku.

Sportowy Turniej Miasta i Gmin koordynuje Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorlicach.

źródło: Urząd Miejski w Gorlicach

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%