Zamknij

IMGW ostrzega przed burzami z gradem na południu kraju

16:28, 10.06.2023 PAP Aktualizacja: 16:28, 10.06.2023
Skomentuj PAP PAP

Alerty drugiego stopnia ostrzegające przed możliwymi w piątek burzami z gradem IMGW wydał dla powiatów: bielskiego, cieszyńskiego, żywieckiego, gorlickiego, limanowskiego, nowosądeckiego, nowotarskiego, suskiego, tatrzańskiego, bieszczadzkiego, jasielskiego, krośnieńskiego, leskiego i sanockiego.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami z gradem na południu kraju - woj. śląskie, woj. małopolskie i woj. podkarpackie.

Na tym terenie prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 40 mm do 55 mm, oraz porywy wiatru do 60 km/h. Miejscami może spaść grad.

Z kolei ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem wydano dla Dolnego i Górnego Śląska, Małopolski, Podkarpacia, Podlasia, Mazowsza, woj. świętokrzyskiego, woj. łódzkiego i woj. lubelskiego.

Na tym obszarze prognozowane są burze, którym będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 60 km/h. Lokalnie mały grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzeń synoptycy określają na 80 proc. Alerty ostrzegające przed burzami obowiązują w sobotę do godziny 20. (PAP)

autorka: Katarzyna Herbut

kh/ zm/

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

JAJA

0 0

Od trzech dni ostrzeżenia w mediach ,ostrzeżenia z RCMB po kilka dziennie i nic ani burzy ani gradu ani ulew ...za co oni kasę biorą te pogodynki 08:10, 12.06.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%