Zamknij

Piłka nożna: Glinik skasował rywala z Nowej Wsi pięcioma bramkami! [FOTO]

Piotr BoczońPiotr Boczoń 21:50, 27.04.2024 . Aktualizacja: 22:46, 27.04.2024
Skomentuj Foto Gorlice24/ Piotr Boczoń Foto Gorlice24/ Piotr Boczoń

W sobotę 27 kwietnia na sztucznym boisku w Gorlicach została rozegrana 27 kolejka IV Ligi Małopolskiej. Rywal tym razem nie był trudny - plasujący się bowiem na ostatnim (nie licząc wycofanych Wierchów Rabka Zdrój) miejscu w ligowej tabeli. Dla podopiecznych Tomasza Wacka nie było innej opcji - trzy punkty musiały zostać w Gorlicach.

Gospodarze w tym spotkaniu byli zdecydowanym faworytem. Niwa Nowa Wieś tego sezonu z pewnością nie może zaliczać do najlepszych. Piłkarze spod Kęt wygrali dotychczas 3 spotkania i odnieśli dwa remisy, pozostałe mecze zakończyli porażką. Glinik z kolei próbuje odbudować formę, która wciąż bywa w kratkę.

Chociaż formalnie mecze w Gorlicach odbywają się bez udziału kibiców, to jednak wokół ogrodzenia boiska ze sztuczną nawierzchnią gromadzi się całkiem pokaźna grupa fanów Biało-niebieskich. Dzisiejszy mecz z pewnością ucieszył wszystkich, którzy zjawili się na ulicy sportowej. Dominację na boisku podopieczni Tomasza Wacka pokazali już od samego początku. Pierwszy skuteczny strzał na bramkę oddał w 12. minucie Jakub Koźma, a zaledwie cztery minuty później sędzia wskazał na jedenastkę dla gospodarzy. Solidnym strzałem wykorzystał ją Piotr Gogola. Obaj również byli autorami dwóch kolejnych goli (w 45. minucie i 56.)

W ostatnich minutach spotkania rywal zdecydowanie się zmobilizował próbując zagrozić bramkarzowi GKS-u. Na uspokojenie sytuacji wynik meczy w 88. minucie przypieczętował piękną i szybką akcję Sebastian Buś.

To był bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Dziś trochę uprościliśmy, bo we wcześniejszych meczach za bardzo kombinowaliśmy, brakowało nam tych elementów żeby szybko przejść z obrony do ataku, dzisiaj byliśmy konkretni i skuteczni. Dwie brameczki bardzo cieszą. Gra się po to żeby strzelać bramki, a dziś te dwie na przełamanie w rundzie wiosennej i na koniec jeszcze asysta także bardzo mnie cieszą.

- skomentował spotkanie Piotr Gogola.

O podsumowanie meczu zapytaliśmy również Jakuba Koźmę, który zdobył także dwie bramki:

Myślę, że dziś pod kątem drużyny zagraliśmy bardzo dobrze, było pewnie w obronie i ofensywnie, z dobrym wykończeniem akcji. Strzeliłem dziś podobnie jak Piotrek dwie bramki z czego bardzo się cieszę i oby częściej tak nam teraz wychodziło.

- podsumował Koźma.

Po dzisiejszym spotkaniu GKS zajmuje 12. miejsce w ligowej tabeli tracąc po 1 punkcie do Wolanii i Watry, jednocześnie mając za plecami Dalin Myślenice z tą samą liczbą punktów. Jest więc bardzo ciasno i wynik kolejnych spotkań będzie miał ogromne znaczenie w kwestii utrzymania miejsca. Najbliższe spotkanie już 1 maja na wyjeździe z Limanovią Limanowa, która zajmuje aktualnie 7. miejsce.

GKS Glinik Gorlice - Niwa Nowa Wieś 5:0 (3:0)

Bramki dla Glinika:

• 12 'Jakub Kozma
  • 16' Piotr Gogola (k)