REGION - MAŁOPOLSKA i PODKARPACIE

Zamknij
Zobacz!

Sylwester i Nowy Rok na małopolskich drogach. Policyjne podsumowanie

Gabriela Zawiła Gabriela Zawiła 11:21, 02.01.2025 Aktualizacja: 22:14, 23.10.2025
1 Sylwester i Nowy Rok na małopolskich drogach. Policyjne podsumowanie fot. malopolska.policja.gov.pl

Wstępny bilans tegorocznych wyjazdów sylwestrowo - noworocznych pokazuje, że w okresie od 31 grudnia 2024 roku do 1 stycznia 2025 roku w Małopolsce doszło do 9 wypadków drogowych, w których zginęła 1 osoba, a 12 zostało rannych. Ponadto doszło do 114 kolizji drogowych.

Wypadek śmiertelny miał miejsce w Sylwestrowy wieczór w miejscowości Gnojnik w powiecie brzeskim. Jak wstępnie ustalono 18 – letni kierujący pojazdem marki Audi, na prostym odcinku drogi utracił panowanie nad pojazdem zjechał z drogi i uderzył w betonowy mostek, a następnie w budynek. Kierujący w wyniku doznanych obrażeń ciała poniósł śmierć. W pojeździe podróżowały jeszcze dwie 18 – letnie pasażerki, które zostały ranne.  

W ten szczególny czas, nad bezpieczeństwem podróżnych czuwali małopolscy policjanci ruchu drogowego. Ich głównym zadaniem była pomoc kierującym w spokojnym dotarciu do celu podróży. Ponadto w celu zminimalizowania liczby zdarzeń drogowych, funkcjonariusze zdecydowanie reagowali na wykroczenia popełniane przez kierujących, m.in. przekraczanie dopuszczalnej prędkości jazdy, nieprawidłowe wyprzedzanie, a także nieprawidłowe zachowanie wobec pieszych.

Duża uwaga zwracana była na trzeźwość kierujących. W czasie prowadzonych działań policjanci wyeliminowali z ruchu 38 nietrzeźwych kierujących. 

Podczas ubiegłorocznych wyjazdów sylwestrowo – noworocznych (od 31 grudnia 2023 roku do 1 stycznia 2024 roku) doszło do 8 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 9 zostało rannych, odnotowano 116 kolizji. W tym czasie zatrzymano 48 nietrzeźwych kierujących.

Źródło info: malopolska.policja.gov.pl

::news{"type":"see-also","item":"30395"}

::news{"type":"see-also","item":"30390"}

::news{"type":"see-also","item":"30367"}

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

MaroMaro

2 0

Guzik prawda. Policjantów nie ma bo w skali kraju jest circa 15 tysięcy wakatów. Generalnie uśmiechnięty Rząd (i nie tylko ten) jeszcze tylko na drogi wypycha gliniarzy, piernicząc jednocześnie, że ,,to w trosce o bezpieczeństwo obywateli”. Natomiast tak zwane ,,porządek i bezpieczeństwo publiczne” leżą i już nawet nie kwiczą na całej linii. Po prostu policjantów do podejmowania interwencji brak. Ale kadry kierownicze są obstawione w 100%

14:56, 02.01.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%