Zamknij

Serce rośnie! Kolejny senior nie dał się oszukać. Złodzieje obeszli się smakiem

10:27, 06.02.2024 . Aktualizacja: 10:27, 06.02.2024
Skomentuj fot. ilustracyjne / pixabay.com fot. ilustracyjne / pixabay.com

Działania prewencyjne prowadzone przez policjantów przynoszą pożądane efekty. Tym razem 56-latek, pomimo legendy o zatrzymaniu córki i konieczności wpłaty 260 tys. zł, nie dał się oszukać i żądanych pieniędzy nie przekazał.
 

Niebagatelną kwotę chciał wyłudzić oszust od mieszkańca powiatu tarnowskiego, który zażądał 260 tys. złotych, opowiadając historię o rzekomym zatrzymaniu córki przez policjantów i konieczności wpłaty kaucji.

Oszust podał się w rozmowie telefonicznej za policjanta, który chce pomóc w „załatwieniu” sprawy związanej z zatrzymaniem córki, która ma kłopoty z prawem.

Mieszkaniec powiatu tarnowskiego po pierwsze zakończył rozmowę z oszustem, a po drugie uniknął stresującej i niebezpiecznej dla niego sytuacji kontaktu z nieznajomymi oraz przekazania tak dużej gotówki.

Przypominamy, że oszuści wykorzystują „stare” książki telefoniczne, w których kilkadziesiąt lat temu, chętnie umieszczaliśmy swoje dane telekomunikacyjne telefonów stacjonarnych. Mając tak bogatą wiedzę, dzwonią i wykorzystują szczątkowe informacje w nich zawarte, które dodatkowo są uzupełniane informacjami z sieci.

– wyjaśniają policjanci.

Tym razem nie doszło do strat finansowych – i to jest dobra wiadomość. Należy jednak pamiętać, że każdy, kto kiedykolwiek umieścił swoje dane w książce telefonicznej, może zostać zaatakowany przez oszustów, których kreatywność nie zna granic.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności! O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy natychmiast informować policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub zgłaszając się do najbliższej jednostki policji.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

PikPik

3 0

Szkoda, że tylko obeszli się smakiem. Za takie coś powinni długo leczyć rany. 11:34, 06.02.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

ego874iego874i

1 0

Do mojego ojca dzwonili że córka miała wypadek, ale nie pykło im bo ma tylko syna 07:58, 07.02.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%