W Kuźnicach, gdzie zlokalizowana jest stacja kolejki linowej na Kasprowy Wierch, trwa gruntowna przebudowa placu komunikacyjnego. Jak powiedział PAP burmistrz Zakopanego Leszek Dorula, zgodnie z harmonogramem inwestycja ma zostać zakończona do końca bieżącego roku. Nowy plac będzie dwupoziomowy - pod ziemią znajdzie się przystanek dla komunikacji zbiorowej i taksówek, a w górnej części znajdzie się przestrzeń dla turystów, mała architektura czy postój dla powozów konnych. Inwestycja kosztuje ponad 21 mln zł.
Trasa narciarska z Kasprowego Wierchu na Halę Gąsienicową jest czynna od środy, a drugi wyciąg w Kotle Goryczkowym ruszy w przyszłym tygodniu - dowiedziała się PAP w Polskich Kolejach Linowych. Narciarze wybierający się na Kasprowy muszą jednak dojść do stacji kolejki pieszo ok. 1 km z uwagi na przebudowę placu w Kuźnicach.
Po zakończeniu robót w Kuźnicach, władze Zakopanego planują otworzyć nową linię komunikacji miejskiej na ten plac. Do tego czasu narciarze i turyści chcący dostać się do stacji kolejki na Kasprowy Wierch, mogą dojechać komunikacją zbiorową tylko do przystanku zlokalizowanego ok. 1 km poniżej Kuźnic, czyli u zbiegu ulic Przewodników Tatrzańskich i Karłowicza. Ostatni odcinek trzeba pokonać pieszo.
Budowa w Kuźnicach jest ostatnim etapem prac przy budowie Centrum Komunikacyjnego w Zakopanem. W ramach inwestycji powstał już m.in. dworzec kolejowy i autobusowy oraz wielopoziomowy parking za blisko 80 mln zł.
Kasprowy Wierch (1987 m n.p.m.) to najwyżej położona stacja narciarska w kraju i jedyne w Polsce stoki typu alpejskiego. Trasa narciarska ze szczytu Kasprowego Wierchu do Doliny Gąsienicowej ma długość 1200 metrów, a w Dolinie Goryczkowej 2100 m.
Materiał wideo dostępny na https://wideo.pap.pl/videos/70845/ oraz na PAP.PL https://www.pap.pl/aktualnosci/ruszyl-wyciag-narciarski-na-kasprowym-wierchu (PAP)
szb/ mark/
Miejcie oczy dookoła głowy. Google Street View wraca do
W Ropie już był ;)
Ja
16:33, 2026-05-21
Miejcie oczy dookoła głowy. Google Street View wraca do
Olkusz ,Gorlice i Wadowice były robione zdjęcia w kwietniu 2026 roku. Oficjalnie pisze na ich stronie google szukać na hanogrogram.wiec już nie będzie jeździć po Gorlicach .więc spóźniony artykuł chyba jest .
Darek ( Panki grać..
15:57, 2026-05-21
Miejcie oczy dookoła głowy. Google Street View wraca do
Jak zwykle zadziala ale jak antyreklama i przeniesie odwrotne skutki.
Ekspert
15:48, 2026-05-21
Mieszkańcy ocenią komunikację miejską w Gorlicach. Rusz
Niektórym rajcom miejskim nie udalo się W latach 90-tych zaorać MZK Dzisiaj to publiczny przewoźnik wykonujący usługi na terenie miasta i gmin na dobrym poziomie taborem nowoczesnym i bezpiecznym Tak trzymać!!
Observet
13:58, 2026-05-21
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz