Zamknij

Kolejni zatrzymani ws. śmiertelnej bójki pseudokibiców w Radłowie k. Tarnowa

21:33, 11.11.2023 PAP Aktualizacja: 21:42, 11.11.2023
Skomentuj Fot. Jarosław Kopeć / wpu24.pl / siecportali Fot. Jarosław Kopeć / wpu24.pl / siecportali

Śledztwo w sprawie zbiegowiska na terenie obiektu sportowego Radłovia Radłów przejęła Prokuratura Okręgowa w Tarnowie. Prowadzone jest ono przy udziale policjantów z komendy miejskiej w Tarnowie oraz komendy wojewódzkiej w Krakowie.

Kolejnych 16 uczestników bójki pseudokibiców w Radłowie (Małopolskie), w której zginął 40-letni mężczyzna, zostało zatrzymanych; przedstawiono im zarzuty. Decyzją sądu 15 z nich zostało tymczasowo aresztowanych. Łącznie w sprawie aresztowanych jest 20 podejrzanych.

Jak poinformowała prokuratura w komunikacie, podjęte czynności pozwoliły na zidentyfikowanie kolejnych uczestników tej bójki.

W związku z tym w ostatnich dniach zatrzymano i doprowadzono do prokuratury 16 osób, którym przedstawiono takie same zarzuty o to, że "działając wspólnie i w porozumieniu z ustalonymi i nieustalonymi osobami, publicznie, bez powodu, okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego, brali czynny udział w zbiegowisku w trakcie odbywającego się turnieju piłkarskiego, zorganizowanego przez kibiców Unii Tarnów na stadionie Radłovii Radłów w Radłowie wiedząc, że uczestnicy tego zbiegowiska wspólnymi siłami dopuszczają się gwałtownego zamachu na życie innych osób obecnych na stadionie i w jego okolicach, przy czym następstwem tego zamachu była śmierć Łukasza Z.".

Prokuratora przekazała, że po wykonaniu czynności procesowych z zatrzymanymi wystąpiono do Sądu Rejonowego w Tarnowie o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 15 osób. Sąd uwzględnił wszystkie wnioski prokuratora i zastosował areszt tymczasowy wobec podejrzanych na okres trzech miesięcy.

Podejrzani to młodzi mężczyźni pochodzący z okolic Bielska-Białej i Andrychowa, kibice klubów sportowych.

Jak przypomnieli prowadzący śledztwo, w tej sprawie jest aresztowanych łącznie 20 osób, które uczestniczyły w bójce na stadionie sportowym w Radłowie. "Aktualnie kontynuowane są czynności ukierunkowane na zidentyfikowanie pozostałych uczestników tego zbiegowiska" - zapowiedziano.

Do zdarzenia doszło na początku sierpnia br. Na stadionie w Radłowie miał się odbyć mecz piłki nożnej; spotkanie zorganizowali kibice Unii Tarnów.

Jak przekazała tarnowska policja, nagle na miejscu pojawili się ich przeciwnicy i doszło do bójki. W trakcie porachunków jeden z mężczyzn został zraniony racą w brzuch. Wezwano pogotowie, jednak mimo reanimacji poszkodowanego nie udało się uratować.

Sekcja zwłok ofiary wykazała, że przyczyną zgonu były rany jamy brzusznej spowodowane racą. Policja szacowała, że w starciu pseudokibiców mogło uczestniczyć ponad 100 osób.(PAP)

autor: Rafał Grzyb

rgr/ agz/

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%