Zamknij

Małopolska: 19-latek pastwił się nad siostrą; grozi mu 5 lat więzienia19-latek pastwił się nad siostrą; grozi mu 5 lat więzienia

17:05, 28.09.2023 PAP Aktualizacja: 17:14, 28.09.2023
Skomentuj zdj. ilustracyjne / Gorlice24 zdj. ilustracyjne / Gorlice24

Rzecznik komendy powiatowej w Oświęcimiu asp. szt. Małgorzata Jurecka poinformowała, że w sobotę pijany 19-latek awanturował się w domu. "Szczególnie agresywny był wobec 22-letniej siostry. Dopuścił się wobec niej przemocy fizycznej. Został zatrzymany. Miał 2,8 promila alkoholu w organizmie" - podała.

Policjanci zatrzymali 19-latka spod Oświęcimia, który pastwił się od pół roku nad starszą o trzy lata siostrą. Odpowie za to przed sądem. Grozi mu do pięciu lat więzienia. Trafił już pod policyjny dozór - podała w czwartek oświęcimska policja.

Policjanci w ciągu dwóch dni zebrali dowody wskazujące, że nastolatek od pół roku fizycznie i psychicznie znęcał się nad siostrą. Robił to głównie będąc pijany. "W poniedziałek stanął przed prokuratorem. Usłyszał zarzut znęcania się na kobietą. Prokurator, mając na względzie ochronę kobiety, zastosował wobec niego policyjny dozór, nakaz mu opuścić mieszkanie oraz zakazał zbliżać się do pokrzywdzonej" - powiedziała Jurecka.

Za znęcanie nad rodziną grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.(PAP)

Autor: Marek Szafrański

szf/ maak/

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%