Piątoklasiści Technikum w Zespole Szkół Nr 1 w Gorlicach zakończyli naukę przedmiotu „Zarządzanie firmą” z przytupem. W ramach zajęć przygotowali autorskie biznesplany, nad którymi pracowali przez ostatnie tygodnie. Efekty ich pracy zaprezentowano przed specjalnie zaproszonym jury – praktykami z różnych branż, które młodzież wybrała jako inspirację dla swoich firm.
Wśród pomysłów znalazły się m.in. Smart Dom, siłownia, tor gokartowy, mobilna myjnia samochodowa, kocia restauracja, komis samochodowy, park trampolin, pirotechnika, usługi elektryczne, mobilny serwis AGD, a także zdrowa restauracja. Co ciekawe, pojawił się również projekt oparty na sztucznej inteligencji – interaktywne Visual Novels.
Projekty oceniało grono ekspertów:
Smart Dom – Klaudia Rusin
Siłownia – Ewelina Bajorska
Gokarty – Rafał Gucwa
AI – Visual Novels – Jakub Rojek
Mobilna Myjnia & Auto Detailing – Kamil Jamro i Marcin Adamowski
Kocia Restauracja – Ewa Ostrowska
Komis Samochodowy – Michał Bajer
Park Trampolin oraz Mini Golf & Pub – Witold Michalik
Pirotechnika – Maciej Augustyn
Usługi Elektryczne – Piotr Siarka
Mobilny Serwis AGD – Damian Pruchnicki
Restauracja „Zdrowa Porcja” – Przemek Kostanowicz
Po burzliwych naradach, jury nagrodziło cztery najlepsze zespoły. Na podium znaleźli się twórcy projektów: SMART DOM, USŁUGI ELEKTRYCZNE, KOCIA KAWIARNIA oraz RESTAURACJA ZDROWA PORCJA.
Pomysłodawczynią i koordynatorką projektu jest Teresa Bednarz, nauczycielka przedmiotu „Zarządzanie firmą”.
Jurorzy bardzo wysoko ocenili pracę młodzieży zwracając uwagę m.in. na dobranie pomysłów biznesowych do potrzeb lokalnego rynku. Bardzo podobało im się że młodzież zadbała o atrakcyjną wizualizację swoich pomysłów. Ważne było też kogo wybrali na lidera grupy, istotna była także współpraca w zespole. Są to tak naprawdę kompetencje miękkie często bardzo wymagane na rynku pracy.
W mojej ocenie tego typu projekty są bardzo istotne ze względu na połączenie środowiska szkolnego z przedsiębiorcami, rodzicami naszych wychowanków oraz absolwentami Górki, którzy zawsze chętnie odpowiadają na moje zaproszenie. Za co uprzejmie dziękuję!
- mówi Teresa Bednarz.
Dzięki takim inicjatywom szkoła nie tylko uczy, ale też inspiruje – łącząc teorię z praktyką i dając uczniom przedsmak prawdziwego biznesu.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"5535"}
Miejcie oczy dookoła głowy. Google Street View wraca do
W Ropie już był ;)
Ja
16:33, 2026-05-21
Miejcie oczy dookoła głowy. Google Street View wraca do
Olkusz ,Gorlice i Wadowice były robione zdjęcia w kwietniu 2026 roku. Oficjalnie pisze na ich stronie google szukać na hanogrogram.wiec już nie będzie jeździć po Gorlicach .więc spóźniony artykuł chyba jest .
Darek ( Panki grać..
15:57, 2026-05-21
Miejcie oczy dookoła głowy. Google Street View wraca do
Jak zwykle zadziala ale jak antyreklama i przeniesie odwrotne skutki.
Ekspert
15:48, 2026-05-21
Mieszkańcy ocenią komunikację miejską w Gorlicach. Rusz
Niektórym rajcom miejskim nie udalo się W latach 90-tych zaorać MZK Dzisiaj to publiczny przewoźnik wykonujący usługi na terenie miasta i gmin na dobrym poziomie taborem nowoczesnym i bezpiecznym Tak trzymać!!
Observet
13:58, 2026-05-21
2 0
Pierwsze co to niech z Gorlic wyjadą.
1 0
Z jakiej to szkoły są ci uczniowie
0 0
Nawet najlepszy pomysł i dobrze opracowany biznesplan nie pomoże. Zus, skarbówka i rozrośnięta biurokracja zarżnie każdego, kto ośmieli się działać na własny rachunek
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz