Zamknij
Zobacz!

Trzy instytucje zawarły porozumienie. Chodzi o naukę i służbę zdrowia [FOTO]

Piotr BoczońPiotr Boczoń 15:12, 12.02.2025 Aktualizacja: 15:14, 12.02.2025
Skomentuj Fot. Gorlice24.pl / Piotr Boczoń Fot. Gorlice24.pl / Piotr Boczoń

Zespół Jednostek Edukacyjnych Województwa Małopolskiego w Gorlicach, czyli znany wszystkim MEDYK zawarł formalne porozumienie o współpracy ze Szpitalem Specjalistycznym oraz Polskim Czerwonym Krzyżem. Ma to wpłynąć na poprawę jakości nauki chociażby przyszłych opiekunów osób starszych.

W uroczystym podpisaniu dokumentu udział wzięli przedstawiciele samorządu, w tym Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Tomasz Płatek, a także dyrektor Departamentu Edukacji UMWM Dariusz Styrna. 

Jak mówił dyrektor gorlickiego Medyka Krzysztof Jędrzejczyk, współpraca pomiędzy jednostkami funkcjonuje już od dłuższego czasu jednak teraz udało się ją w pełni sformalizować. Jak wspominał, gorlicki szpital zapewnia miejsce do odbywania zajęć praktycznych jak i odbywania praktyk przez uczniów szkoły, 

Jest to z obopólną korzyścią, bo potem część naszych słuchaczy znajduje zatrudnienie na oddziałach szpitalnych.

- zaznaczył Jędrzejczyk

Jeśli chodzi o zawody medyczne, to są to zawody czysto praktyczne, więc teoria teorią, ale trzeba się także nauczyć tej medycyny praktycznej. Dlatego też cieszę się, że uczniowie i uczennice tej szkoły mogą odbywać praktyki w szpitalu i to na tych oddziałach, gdzie są osoby, które wymagają pomocy właśnie ze strony takich zawodów jak opiekun medyczny.

- mówił z kolei Tomasz Płatek

Społeczeństwo się starzeje i w tej chwili normalnym jest to, że dziewięćdziesięcioletnią osobą opiekuje się siedemdziesięcioletnie dziecko, które też już wymaga opieki.

- zaznaczył wskazując jak potrzebni obecnie stają się opiekunowie medyczni, których uczy właśnie ta szkoła. 

Rośnie zamożność społeczeństwa, a praca zawodowa nie pozwala często na opiekę nad osobami starszymi. System opieki zdrowotnej też nie jest w stanie przy tej demografii zapewnić opiekę nad starszymi ludźmi.

- również zauważył dyrektor szpitala Marian Świerz i podkreślił dużą perspektywę na przyszłość dla zawodu opiekun medyczny. 

W trakcie spotkania zaznaczono też, że okazja do praktyk i zajęć w szpitalu jak i w PCK umożliwia uczniom pokazać się z dobrej strony jako potencjalny pracownik w przyszłości. Dyrektor również zauważył, że bardzo wielu uczniów wykazuje naprawdę dużą empatię wobec pacjentów i podopiecznych, co bardzo dobrze wróży na przyszłość.

Przy okazji spotkania Prezes Zarządu Oddziału PCK Marian Sikora wyraził również radość z reaktywacji w ostatnich dniach klubu krwiodawców funkcjonującego przy szkole.

[FOTORELACJA]5346[/FOTORELACJA]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

StanStan

11 2

Widzę że ci panowie to powinni być na emeryturze dać miejsce młodym a do śmierci robić bo i robota lekka i kasa dobra

15:32, 12.02.2025
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Po pierwszePo pierwsze

1 1

pokaż mi tych młodych co to się tak rwą do zastępowania tych ludzi, a po drugie, to rząd, najważniejsi ekonomiści prorządowi i ZUS namawiają do jak najdłuższej pracy po osiągnięciu wieku emerytalnego.

08:17, 13.02.2025

12341234

3 2

Jak ja lubię takich mędrców - robota lekka - lekka to nie znaczy że łatwa i niewymagająca wysiłku umysłowego, powodująca stres i zajmująca praktycznie cały dzień , ale takie zdanie mają ci, którzy pojęcia za wiele o niczym

09:30, 13.02.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

adam1adam1

4 1

Jest to podpisanie umowy, która praktycznie niczego nie zmienia. Praktyki w szpitalu były już od dawna. Wiadomo również, że absolwenci szkoły medycznej znajdą pracę w szpitalu, a nie w fabryce czy w sklepie. Czyli wykonano kawał dobrej, sprzedającej się medialnie, nikomu nie potrzebnej pracy. Brawo

12:53, 13.02.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%