W Gorlicach uroczystości tradycyjnie rozpoczęła Msza Święta w Bazylice Mniejszej, skąd następnie odbył się pochód pod pomnik Niepodległości przy rondzie "pod drukarnią".
Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył dziekan bazyliki ks. Stanisław Ruszel. Po jej zakończeniu wyruszył przemarsz z udziałem wszystkich gości i mieszkańców ulicami Wróblewskiego i 3-go Maja. Pochodowi towarzyszyła orkiestra dęta pod kierownictwem Romana Korbicza.
Po dotarciu na miejsce docelowe, czyli Pomnik Niepodległości przy rondzie "pod drukarnią" oficjele, w tym przedstawiciele parlamentu i samorządów złożyli wieńce i kwiaty. Następnie przyszedł moment na przemowy. Kiedy z wieży ratuszowej ucichł hejnał pod pomnikiem rozbrzmiał hymn państwowy Rzeczypospolitej Polskiej.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"1926"}
Zwieńczeniem obchodów piątkowego Święta Niepodległości było wydarzenie w Kromerze. W ścianach I LO w Gorlicach późnym popołudniem rozbrzmiały pieśni patriotyczne.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"1927"}
::news{"type":"see-also","item":"13522"}
Miejcie oczy dookoła głowy. Google Street View wraca do
a co z Policjantem z Jabłonicy!!!
yyyy
13:36, 2026-05-21
Nie żyje Bronisława Szpotowicz, była radna i Sekretarz
miała na imię Bronisława... dbajcie o korektę, Grolice42.
Pani Szpotowicz
12:52, 2026-05-21
Miejcie oczy dookoła głowy. Google Street View wraca do
Na zdjeciach wszystko piekne nawet Gorlice, ale przyszlosci nie ma.
Tarnow
12:43, 2026-05-21
Miejcie oczy dookoła głowy. Google Street View wraca do
Ja w Gorlicach juz widze tych Turystow i Inwestorow, a dopiero wypilem dwa Wina.
Jak tu prawie kazdy.
12:40, 2026-05-21
10 9
Uprasza się Pana na koniu, bo rekonstruktorem nie można go nazwać, o niehanbienie munduru i golenie twarzy przed jego założeniem. To nie pierwszy raz. Rekonstrukcja historyczna to nie zabawa, a Pan jest zwykłym przebierańcem
7 4
Prawdziwi żołnierze pola walki nie gola brody, tylko Janki.
2 1
Pola walki to może, ale na uroczystościach to trochę wstyd ;)
0 0
"Żołnierz", ale chyba tęczy. Może jeszcze niech się perfumami obleje, jak broda przeszkadza.
19 7
Pan Mularczyk to w jakim charakterze ? Mieszkaniec Gorlic 🙂czy w zastępstwie pań Zielińskiej i Bartuś ?
Sąsiadka zapytała.
3 0
Histeria gorlickich czerwonych trwa.
20 13
Polska wróci z całym swoim majestatem, ale wprzódy trzeba zniszczyć państwo pisowskie, skrajnie lewicowo-socjalistyczną partie, po której zostanie jedynie nadmiar państwa w naszym życiu..gorlicki marsz niewolników, służalców i beneficjentów mafijnego państwa pis,, taka familia biednych żebraków wciągniętych do pisowskiej organizacji przestępczej...Polska wróci, a wtedy i w Gorlicach będzie dumny pochód patriotów, którzy Polskę mają w sercu..hańba pisiorom i ich akolitom, którzy wymienili za talary godność człowieczą...hańba pisiorom, którzy ze Świętego Kościoła Katolickiego zrobili burdel, a księżą hańba, że nie głoszą prawdy, ale wprowadzają rewolucje komunistyczną wspartą autorytetem chrześcijańskiej wiary...amen
6 10
Wyskoczyl totalny, zapocony, lewak z krytyka pod adresem ZP ''ando 87'', jestes niechlubnym, zalosnym, wspomnieniem PZPRu, i Ty smiesz twierdzic ze PiS jest prokomunistyczny,- cynizm, hipokryzja, dziadostwo twej osobowosci przekracza wszelkie dopuszczalne normy.
9 6
pis to powrót do komuny , dziwię się starszym ludzią że tego nie umieją dostrzec ( no może nie wszyscy ) , mam nadzieję że rządy pisiorów i kurdupla się skończą szybko
7 6
ando87: mocne, ale prawdziwe słowa. Szkoda, że zdecydowana większość z nas tego nie rozumie.
5 3
Biedny czlowiek z pana....
2 6
ando87 - cała prawda opisana w stylu łatwym do zrozumienia przez paryjotów.
11 2
"Syci niewolnicy są najzacieklejszymi wrogami wolności"
4 7
Zgadza sie ''adam1'' aby bylo bardziej precyzyjnie powinienes napisac kim sa ci ''syci niewolnicy'', wedlug niezaprzeczalnych faktow sa nimi czlonkowie, promineci, takich ugrupowan jak = PO, PSL, Holownia 2950, Nowa lewica, Konfederacja. Czy tak?.
5 5
Patryjoto: po raz pierwszy się ze mną zgodziłeś, ale chyba dlatego, że nie zrozumiałeś tego zdania. Syci niewolnicy to są głównie beneficjenci programów socjalnych twojej ulubionej partii oraz działacze partyjni zatrudnieni w spółkach skarbu państwa i na stanowiskach urzędniczych.
1 0
Gorliczanie, to lewacy i co za tym idzie, "mieszkańcy" mało rozumni. Już od wielu, wielu lat zawiść i niepełnosprawność półkul nie pozwala im wybrać posła lub senatora. Muszą nimi kierować przedstawiciele wiosek.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz