Zamknij
Zdj.ilustracyjne/Pexels/Tamara Velazquez

Co mówi o tobie twoja biżuteria? Na jakie cechy osobowości wskazuje?

Paulina Zielińska Paulina Zielińska 17:14, 08.11.2022 Aktualizacja: 18:56, 08.11.2022

Co mówi o tobie twoja biżuteria? Na jakie cechy osobowości wskazuje?

Moda odgrywa w naszym życiu niemałe znaczenie. Wiele osób zwraca szczególną uwagę na wygląd i sposób, w jaki tworzymy swój wizerunek. Psychologowie nie od dziś mówią o tym, że jesteśmy tym, co nosimy, bowiem naszym strojem przekazujemy otoczeniu wiele informacji na swój temat. 

Kolor i krój ubrania, a także wygląd wybranej przez nas biżuterii są wysyłanym w stronę innych komunikatem. Zakładana biżuteria to nie tylko modny dodatek, ale także narzędzie, za pomocą którego możemy powiedzieć innym, jakie cechy nas charakteryzują..

Co mówi o nas nasza biżuteria i jakie cechy osobowości ujawnia?

Duża i wyraźna

Duże kolczyki w kształcie koła, ekstrawaganckie pierścionki z kolorowymi klejnotami lub masywne naszyjniki zazwyczaj wybierane są przez osoby o optymistycznym i towarzyskim usposobieniu. Noszona przez nie biżuteria ma być widoczna, taki jak oni sami. Osoby, które wybierają dużą biżuterię są żywiołowe, wesołe i bywają nieco ekstrawaganckie.

Zdj.ilustracyjne/pexels/Secret Garden

Dopasowana kolorystycznie

Noszenie dopasowanych kompletów biżuterii zazwyczaj przemawia do osób dobrze zorganizowanych i bardzo odpowiedzialnych. Takie osoby, cenią sobie ład, przewidywalność i są uprzejme. W towarzystwie uchodzą za dobrych rozmówców, którzy mogą służyć radą.

Prostota i elegancka 

Delikatna, klasyczna biżuteria noszona jest przez osoby, które nade wszystko przekładają tradycję i wartości rodzinne. Klasyczna biżuteria może być również elementem podkreślającym profesjonalizm oraz mądrość. Taką rolę bardzo często pełni biżuteria z pereł.

Zdj.ilustracyjne/pixabay/an_photos

Antyczna i z historią

Noszenie biżuterii antycznej świadczy o poczuciu nostalgii oraz chęci wyznaczania nowych trendów. Osoby noszące taką biżuterię chcą się wyróżnić w tłumie i uwielbiają fakt, że ich biżuteria ma swoją historię. 

Luksusowa i markowa

Droga, markowa biżuteria to wybór osób, które dużą wagę przywiązują do szczegółów we wszystkich aspektach swojego życia. Fanki luksusowych błyskotek nigdy nie zadowalają się drugim miejscem i ciężko pracują, aby osiągnąć swoje cele, za co w zamian oczekują podziwu ze strony społeczeństwa.

Zdj.ilustracyjne/pexels/Jill Burrow

Wygodna i praktyczna

Osoby, które w wyborze biżuterii kierują się wygodą i praktycznością, prawdopodobnie są osobami aktywni i ceniącymi sobie wolność. Ich biżuteria musi świetnie sprawdzać się zarówno w biurze, jak i podczas aktywności fizycznej. Osoby noszące takie dodatki nie lubią ograniczeń, a trzymanie się trendów nie jest ich priorytetem.

[ZT]13103[/ZT]

[ZT]12358[/ZT]

[ZT]12134[/ZT]


komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%