Zamknij
REKLAMA

Matura z religii coraz bliżej. Padł wstępny termin

14:46, 15.06.2021 | Źródło: RadioZET
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Grażyna Sobczak
REKLAMA

Matura z religii coraz bardziej realna. Wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski podał wstępny termin wprowadzenia egzaminu. 

O maturze z religii mówi się coraz głośniej. W lutym minister edukacji Przemysław Czarnek spotkał się w tej sprawie z przedstawicielami Komisji Wychowania Katolickiego.

Minister Czarnek rozmawiał wtedy z ks. bp dr hab. Wojciechem Osialem, czyli przewodniczącym Komisji. W rozmowach wzięli udział także ks. bp dr Marek Mendyk biskup świdnicki, ks. prof. dr hab. Piotr Tomasik oraz dziekan Wydziału Teologicznego UKSW oraz ks. dr Marek Korgul.

Od tego spotkania minęło kilka miesięcy, ale temat wciąż jest żywy. 

- Takie postulaty pojawiają się od kilku lat. Nie widzę żadnego problemu, aby ten postulat zrealizować. Jeśli jest grupa uczniów, która tego chce, to powinna mieć możliwość takiego wyboru - powiedział w Radiu Zet wiceminister Dariusz Piontkowski.

Kiedy zatem religia mogłaby pojawić się na maturze? 

Przedmiot ten nie pojawi się tam od razu. Na to będzie trzeba poczekać kilka lat. Dariusz Piontkowski mówi, że wszystko trzeba formalnie przygotować. Podał jednak orientacyjną datę, kiedy pierwsi uczniowie mogliby podejść do egzaminu. 

- Może to być 2024 rok - tłumaczył wiceminister. 

Piontkowski w Radio Zet przyznał również, że resort edukacji rozważa pomysł, by dać uczniom możliwość wyboru uczestniczenia na zajęcia związane z etyką. 

- Jeśli ktoś nie chciałby chodzić na religię jakiegokolwiek wyznania, miałby obowiązek uczęszczania na etykę. Państwo i nauczyciele powinni wychowywać młodych ludzi na dobrych obywateli - dodawał. 

(Źródło: RadioZET)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

hzescijaninhzescijanin

0 0

rydzyk ty *%#)!& *%#)!& ci w dupe *%#)!& kosciuł 15:14, 15.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HahahaHahaha

0 0

Hahahaha co za *%#)!& Matura z religi. Pytanie pierwsze który ksiądz najwięcej *%#)!& dzieci swoich? :D Polska schodzi na psy. Matura z wymyślonej religi. hhahahahahahahahahahahahah 17:30, 15.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

A czy to ważne...A czy to ważne...

1 0

I bądź co bądź, ale zazwyczaj mamy dwie grupy maturzystów:
- ci którzy chcę odwalić szkołę średnią i mieć maturę, choć chwilowo nie planują studiować, (a przynajmniej w momencie zakończenia szkoły nie mają takich planów)
- ci którzy po maturze myślą dalej kontynuować edukację i matura jest im niezbędna

O ile pierwsza grupa to wiadomo- walną sobie pewnie religie byle przejść, to tej drugiej grupie taki przedmiot będzie w ogóle nie potrzebny (no bo która uczelnie zażąda ekstra wyniku z religii na maturze? Seminaria duchowne? One rządzą się własnymi prawami). Czyli inaczej w skrócie? Po co religia na maturze? 19:15, 16.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%