Zamknij
REKLAMA

Ważne zmiany obejmą bezrobotnych? To dostanie każdy!

10:00, 17.04.2021 | Źródło: Rzeczpospolita
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne Fot. depositphotos.com
REKLAMA

Rząd chce zredukować liczbę bezrobotnych, który zarejestrowani są w Powiatowych Urzędach Pracy. W zamyśle chce przyznać prawo do ubezpieczenia zdrowotnego niezależnie od posiadania pracy czy emerytury.

O takim pomyśle w sejmowych kuluarach słychać już od dawna. 

- Planujemy oddzielić status osoby bezrobotnej od ubezpieczenia zdrowotnego - informuje na łamach "Rzeczpospolitej" Iwona Michałek, wiceminister w resorcie rozwoju, pracy i technologii.

Iwona Michałek tłumaczy, że powstał już "wstępny projekt". Ten jednak, jej zdaniem wymaga jeszcze konsultacji, a w szczególności z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

Z projektu jednak wynika, że ubezpieczenie zdrowotne będzie przysługiwało każdemu. Fakt posiadania pracy czy emerytury nie będzie miał na to wpływu.  

Projektowane zmiany mają zakładać, że w przypadku utraty zatrudnienia, braku pracy czy emerytury wystarczy złożyć wniosek do ZUS o ubezpieczenie zdrowotne. Będzie to można zrobić elektronicznie np. przez platformę PUE ZUS.

Będzie również możliwość złożenia wniosku osobiście w najbliższym oddziale.

- Obecnie wiele osób zgłasza się do urzędu pracy jedynie w celu uzyskania ubezpieczenia zdrowotnego, ale nie szukają pracy - tłumaczy Michałek.

(Źródło: Rzeczpospolita)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%