Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych ostrzega przed lekiem stosowanym przy napadach padaczkowych. Prezes wydał specjalny komunikat w tej sprawie, ponieważ otrzymał dwa zgłoszenia o ciężkich działaniach niepożądanych wśród pacjentów, którzy stosowali lek.
Chodzi o lek Sabril, który stosowany jest stosowany w terapii skojarzonej u osób z napadami padaczkowymi częściowymi, które są oporne na leczenie oraz monoterapii niemowląt z napadami padaczkowymi, które chorują na zespół Westa.
W niektórych seriach leku zostały stwierdzone śladowe ilości tiaprydu.
- Mimo że wykazana zawartość tiaprydu nie przekracza wartości PDE (dozwolona dzienna ekspozycja) dla tiaprydu, zostały wdrożone odpowiednie środki ostrożności - podaje Puls Medycyny.
Główny Inspektor Farmaceutyczny, w lipcu, w związku z tym wycofał z obrotu na terenie całego kraju wybrane serie produktu.
Teraz specjalny komunikat wydał Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Powodem są zgłoszenia o ciężkich działaniach niepożądanych wśród pacjentów, którzy stosowali lek.
Prezes URPL apeluje, by w związku ze zgłaszanymi działaniami niepożądanymi, pacjenci przed jego odstawieniem skonsultowali się z lekarzem.
- Należy mieć na uwadze możliwość wystąpienia ciężkich i zagrażających życiu działań niepożądanych przy zamianie zanieczyszczonego produktu Sabril na produkt z serii bez zanieczyszczenia, zwłaszcza gdy produkt z zanieczyszczonej serii był stosowany długotrwale. Pacjenci powinni pamiętać, aby nie przerywać terapii produktem leczniczym Sabril z zanieczyszczonej serii, bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem
- czytamy w komunikacie wydanym przez Grzegorza Cessaka, prezesa URPL.
Cessak prosi również, by zgłaszać ewentualne działania niepożądane wywołane przez lek poprzez formularz dostępny na stronie URPL.
SABRIL (Vigabatrinum), tabletki powlekane (500 mg), zawartość opakowania: 100 tabletek, numer GTIN: 05909990312818, numer serii: 2987B, * data ważności: 30.04.2025 r.
SABRIL (Vigabatrinum), granulat do sporządzania roztworu doustnego (500 mg), zawartość opakowania: 50 saszetek, numer GTIN: 05909990832712, numer serii: 1993A, data ważności: 31.05.2024 r.
W Gorlicach rusza pierwsza w powiecie klasa wojskowa! B
Ale wojsko to nie generałowie Szanowny Panie. Wojsko obecnie to głównie szeregowi i podoficerowie bo to Oni stanowią o sile Armii. Generałów nie trzeba wielu ale mądrych i o umyśle stratega aby umiejętnie kierowali żołnierzami w razie potrzeby
Maro do Józeffa
11:29, 2025-05-09
W Gorlicach rusza pierwsza w powiecie klasa wojskowa! B
Będą nowi pracownicy żabki w Gorlicach, bo cóż oni będą robić, nie zostaną generałami. Naiwne pokolenie młodych ludzi.
Józeff
11:21, 2025-05-09
W Gorlicach rusza pierwsza w powiecie klasa wojskowa! B
....szkolenie zakończy się 50godzinnym obozem ???a dla czego nie 50 dniowym ?/
ja
11:13, 2025-05-09
W Gorlicach rusza pierwsza w powiecie klasa wojskowa! B
W latach 90tych likwidowano jednostki wojskowe, zostawiając tylko wojska ekspedycyjne na potrzeby nowego sojusznika. W 2008 bodajże roku zlikwidowano służbę zasadniczą a teraz na gwałt próbuje się odbudować potencjał obronny Polski. Niestety jest to proces długotrwały a i młodzi się bardzo nie garną do tego,, leżenia na wyrkach i czekania na michę" baranie,,SrAro". Dziś trzon wojska to 40sto latkowie i wzwyż. Dobrze, że Macierewicz stworzył WOT to jego żołnierze odciążyli ,, operacyjnych" na wielu odcinkach
Maro
10:41, 2025-05-09
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz