Zamknij
REKLAMA

Kiedy koniec wojny w Ukrainie? Amerykański generał wskazuje termin

12:53, 21.05.2022 | Źródło: Wirtualna Polska
Skomentuj Zniszczenia w Ukrainie są ogromne. Fot. Henryk Staszewski/esopot.pl
REKLAMA

Były dowódca wojsk amerykańskich w Europie, generał Ben Hodges, wskazał możliwy termin zakończenia wojny w Ukrainie. Jak zaznaczył ważne jest, by w najbliższym czasie wszyscy partnerzy wojskowi w tej sprawie byli zjednoczeni.

Gen. Hodges wypowiedział się na temat obecnej sytuacji za polską granicą dla Radia Swoboda. Jak tłumaczył Amerykanin wrogim siłom rosyjskim nie udało się zrealizować założonych zadań.

- Rosja nie ma nic do świętowania. Nie udało im się osiągnąć wszystkich swoich celów. Rosyjskie Ministerstwo Obrony pokazało, że jest skorumpowaną instytucją, a ich żołnierze to mordercy, którzy używają broni przeciwko obiektom cywilnym - wskazywał. 

Były dowódca wojsk amerykańskich w Europie ocenił, że kumulacja działań wojennych może nastąpić późnym latem. 

Wtedy, jak zaznaczył Rosji zabraknie "ludzi, amunicji i chęci do walki", a Ukraina będzie miała potencjał do kontrofensywy. 

Kiedy koniec wojny w Ukrainie? 

- Ukraina do września będzie w stanie wyprzeć siły rosyjskie ze swojego terytorium - twierdził amerykański generał. 

Jak podkreślał konieczne jest jednak, by wszystkie kraje partnerskie - m.in. Francja, Włochy i Polska - pozostały zjednoczone. Zdaniem gen. Hodgesa należy "kontynuować sankcje, naciski dyplomatyczne, aby zapewniać Ukrainie niezbędne środki". 

Brytyjskie ministerstwo obrony wskazuje, że w wojnie rosyjsko-ukraińskiej bezzałogowe statki powietrzne (UAV) odgrywają kluczową rolę dla obu stron, a Rosjanom zaczyna brakować dronów rozpoznawczych

- Jeśli Rosja będzie nadal tracić UAV w obecnym tempie, zdolności wywiadowcze, obserwacyjne i rozpoznawcze rosyjskich sił zbrojnych ulegną dalszej degradacji, co negatywnie wpłynie na skuteczność operacyjną - wskazuje brytyjski MON.

(Źródło: Wirtualna Polska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

A czy to ważne...A czy to ważne...

0 0

Cytat: "Rosja nie ma nic do świętowania. Nie udało im się osiągnąć wszystkich swoich celów."
A to dlatego że Putin myślał że świat po raz kolejny zlekceważy jego wojenkę. I się nieco przeliczył.
Cytat: "Rosyjskie Ministerstwo Obrony pokazało, że jest skorumpowaną instytucją,"
A czemu miało by nie być, skoro cały kraj jest skorumpowany i to począwszy od samej góry? Przecież w armii rosyjskiej, też są ludzie- zarówno prości żołnierze jak i dowódcy którzy też coś chcą "ugryźć".
Cytat: "a ich żołnierze to mordercy, którzy używają broni przeciwko obiektom cywilnym - wskazywał."
Ale tak było, jest i będzie. Taka mentalność. Już za caratu ostro i brutalnie tłumiono bunty. Sowieci "wyzwalając" Europę byli brutalniejsi niż najbardziej krwawe oddziały SS. Skąd założenie że obecne kacapy miały by być humanitarne? Oni się ze swoimi obywatelami nie patyczkują, z innymi tym bardziej. Dlatego w przypadku walk z kacapami są dwie proste zasady: 1) nie miejcie litości, bo jej nie uzyskacie, 2) poddanie się oznacza śmierć podczas tortur, więc lepiej ginąć walcząc.
Cytat: "Były dowódca wojsk amerykańskich w Europie ocenił, że kumulacja działań wojennych może nastąpić późnym latem. Wtedy, jak zaznaczył Rosji zabraknie "ludzi, amunicji i chęci do walki","
Wojna zakończy się kiedy Pekin powie dość. I wtedy Putin, bez względu na wynik wyda rozkaz powrotu.

15:26, 21.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%