Zamknij
REKLAMA

Mimo pandemii mają zarabiać dużo więcej. Politycy z podwyżkami!

14:19, 02.08.2021 | Źródło: Wirtualna Polska
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/
REKLAMA

Politycy w Polsce będą zarabiać więcej. Takich podwyżek dla wysokich rangą urzędników państwowych, posłów i senatorów nie było od dawna. 

To wszystko za sprawą hojności prezydenta Andrzeja Dudy, który podpisał rozporządzenie o podwyżkach wynagrodzeń podsekretarzy stanu. 

To przekłada się na zarobki posłów i senatorów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przysługuje im uposażenie, które odpowiada 80 proc. wysokości wynagrodzenia wiceministra w randze podsekretarza stanu.

Podwyżka, zdaniem prezydenta Dudy, były konieczne, bo wynagrodzenie było "niewspółmiernie niskie w stosunku do obowiązków i odpowiedzialności". 

To z kolei miało powodować, że osoby pracujące na wysokich stanowiskach wolały pracować w sektorze prywatnym za dużo większe wynagrodzenie. 

O ile wzrosną pensję najwyższych urzędników w kraju?

- Po podpisaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę rozporządzenia ws. wynagrodzeń dla polityków, posłowie i senatorowie zamiast 8016,07 zł dostaną ok. 12,5 tys. zł plus dotychczasowe 2,5 tys. nieopodatkowanej diety - informuje portal Wirtualna Polska. 

Więcej zarobi także premier Mateusz Morawiecki. Jego pensja ma wzrosnąć do 20,5 tys. zł brutto z dotychczasowych 15 tys. zł. W przypadku wicepremierów pensja wzrośnie do 18,2 tys zł. O 40 procent wzrosnąć mają także pensje ministrów. Niedługo będą zarabiać 17,7 tys. zł. 

To jednak nie jest najwyższa podwyżka. Aż o 75 proc. więcej zarabiać mają marszałkowie Sejmu i Senatu. Wynagrodzenie te ma wzrosnąć do kwoty 20,5 tys. zł z dotychczasowego 12,7 tys. zł. 

Co sądzicie o tych podwyżkach? Dajcie znać w komentarzach.

(Źródło: Wirtualna Polska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

adad

3 1

Obowiązki i ODPOWIEDZIALNOŚĆ? Oni ponoszą za coś odpowiedzialność? KPINA. Nie chodzę już wiele lat głosować bo ciągle wybiera się między złodziejskimi partiami. Jak nie jedni to drudzy kradną. Wszyscy tępoki chodzące na wybory... obudźcie się. Wasz głos to ich przyszłość i kasa, a nie wasza władza nad nimi! Nie powinno się chodzić na wybory! 14:37, 02.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%